» Poradna » Programy

Můžu smazat soubory ze složky: Adobe-Media Cache Files?

Dobrý den,Mám programy Adobe cc 2015 (nejčastěji používám Adobe Premiere Pro CC 2015). A teď jsem zjistila, že na disku C mám jen 54GB volných z 372GB (asi ještě před 3 dny tam bylo nějakých 90GB volných). Udělala jsem scan v disku C a zjistila jsem, že mi nejvíce na disku zabírá složka Adobe-Media Cache Files a její obsah. Mám tedy dotaz, jestli když tento obsah smažu, tak jestli se mi poškodí rozdělané projekty v těchto Adobe programech. Odpověď je pro mě velice důležitá, protože, ty soubory zabírají asi 124GB (a to asi pro notebook není moc dobré a navíc pro školní účely budu potřebovat další náročné programy).

Odpovědi na otázku

Jestli smažeš cache files, tak už ti premiera nenačte rozdělané projekty. Zásada při práci s premierou je, že se v nastavení projektu změní uložení cache, capture, encore, previews a projekt mimo oddíl disku, než kde je premiera. Ještě lepší je nastavit cestu na jiný disk. Práce v premiere se tím mnohem urychlí. A navíc se při pádu systemu nebo obnově systemu může pokračovat v práci s rozdělanými projekty v premiere bez problémů.

Moc děkuji za radu