» Poradna » Windows (a jiné OS)

Můžu prodat pc s OM verzí Windows?

Ahoj, v práci byl vyřazen z inventáře komp s OM verzí Windows XP, která byla zakoupena na firmu. Se souhlasem zaměstnavatele jsem si ho vzal domů a po čase si pořídil nový. Teď ten starý chci prodat za pár stovek známému. A můj dotaz zní, zda je to legální, s těmito Windows ho prodat dál, zda tím neporuším nějaký zákon ohledně licence. Poradíte, prosím?

Odpovědi na otázku

OM myslíš jako OEM?

Co se týče óm verze tak nic neporušuješ.Ale zákon nejspíš porušuješ tím, že známému ten pc chceš prodat, jelikož cena takového pc je 0 Kč tak bych to viděl na podvod

Je to hlava, dostane nepoužitelný komp zadarmo, dodělá ho a ještě na tom vydělá! Podnikatel roku, kamarád naprd.

Ano, OEM Windows mají jít správně s daným HW, takže to děláš správně.

Jsi prostě vychcaná svině.. Ten zasranej starej komp(s posranejma XPéčkama) jsi dostal zadarmo a teď ho chceš prodat..??? A dokonce kamarádovi..???Ten kamarád by ti měl dát pořádnou kopačku do hlavy..