» Poradna » Windows (a jiné OS)

Můžu koupit knížku o Windows 10 vydanou v roce 2015?

Chystám se přejít na Windows 10 a chtěl jsem se s ním před instalací trochu seznámit. V knihkupectvích mají knížky o Windows 10 napsané a vydané v r. 2015, případně pozdější dotisky, ale bez aktualizace. Zajímalo by mě, jestli se Windows za ty 3 roky tak významně změnil, nebo mi ke studiu postačí i starší literatura, případně zda mám počkat, jestli letos nevyjde nějaká knižní novinka?

Odpovědi na otázku

co vím, tak Microsoft ten systém stihl za poslední dobu totálně rozj**at a překopat, takže je otázka, co z toho bude vůbec ještě platit.

určite budú totožné príkazy v termináli! tie sa nezmenili od doby WindowsME

Aneb linux se terminálu vzdaluje a čímdál víc je klikací, zatímco Microsoft z Windows 10 vyhazuje GUI nástroje a nutí uživatele hrabat se v registrech a používat Powershell

Ptáš se dobře. Odpověděl bych zhruba takto: Je to podobné, jako kdybys chtěl přejít na win8.1 a kupoval si knížku o winXP.

prepáč, ale nesúhlasím!na základné pochopenie filozofie windows 10 úplne postačuje aj manuál na WXP. ka má dotyčný záujem o hlbšie pochopenie systému, začať bude musieť už na MS-DOS a pokračovať na C+; javou a tak ďalej. ak mu nejde o programovanie ale o ovládanie systému, tak to sa skutočne nezmenilo od verzie millennium. posledná nadstavba MS-DOS bola totiž W2000. odvtedy chlivdows fungujú podstatne inak. ale na neuverenie-veľké percento príkazov pre terminál (CMD) zostali samozrejme rovnakéapropo: to mínusko nie je odo mňa

S tím mínuskem - v pořádku. Asi jsem ho dostal už 'za ksicht'. Co se týče základní filozofie win10, tak si všimni, že tazatel již používá win7, takže tady asi problém nebude. Předpokládám, že mu jde o praktické používání win10. A je pravda, že i starší buildy se současnými aktualizacemi celkem zásadně mění. Nechtěl jsem však nějak zdlouhavě to vysvětlovat. Chtěl jsem v zásadě podpořit předchozí přispěvatelé. Včetně Tebe.

no v tomto súhlas s tebou. ono ak niekto v roli jednoduchého užívateľa potrebuje knihu o win10 je pravdepodobne brutál masochista!

Nemá to žádný smysl, vyhozené peníze. W10 se ovládají prakticky úplně stejně, jako třeba W7. Rozdíly pochopíš snadno sám a za 2 hodiny nebudeš vědět, že máš jiný systém :)