» Poradna » Programy

Muzu delat na pocitaci tohle ?

dobry den jsem prof. fotograf ale s pc moc neumim, poridil jsem si Photosho Lightroom ver. 2
a je to skvele, nicmene nemuzu najit par funkci ktere vyzaduji poradite mi jestli je tento program umi? je to:

1 - skladani panoramat z vice fotek
2 - vytvareni HDR z vice fotek (s rozdilnou korekci expozice )
3 - vytvareni HDR jen z jedine fotky (kdyz zvysim rucne kontrast tak akorat fotku zkazim, mohlo by to jit ze bych si udelal 1 preexponovanou a jednu podexpon. fotku z prvotni a pak vsechny 3 spojil, je to tu nekde?)
4 - digitalni filtry: krome polarizacniho ktery se neda nijak nahradit pry vsechny ostatni filtry jdou uz dost dobre pres pc, chci hlavne prechodovy, kourovy, uv, cerveny, modry...atd ? je to tu nekde

predem dekuji

Odpovědi na otázku

Na panoramaticky fotky si stahni programek - The Panorama Factory
Na HDR si stahni - Dynamic Photo HDR

Je to 100x lehci nez ve photoshopu nebo lightroomu

Lepší by bylo zeptat se tady: http://forum.digineff.cz/...

Zdravím, s Photoshop Lightroomem nemám žádné zkušenosti, ale jestli umí pracovat s vrstvami, tak body 2-4 by měl zvládat. Jinak já bych doporučil k jednotlivým bodům.
1 - výborný program a zdarma na tvorbu panoramat je Hugin, taky sem zkoušel Autopano Pro, taky výborný, ale už placený.
2 - zde bych doporučil Gimp, otevřít všechny fotky jako vrstvy a zvolit překrytí, případně jiný režim vrstev.
3 - opět Gimp, zkopírovat si tu jednu fotku do dvou nebo více vrstev a u každé vrstvy si pohrát s jasem, kontrastem, histogramem apod. a pak opět vrstvy překrýt.
4 - Co se týče simulace filtrů v PC, tak jdou nějaké napodobit, ale na pravé filtry nasazené na objektivu to určitě nemá. CO se týče polarizáku, tak na to jste si odpověděl sám, přechodový filtr se dá napodobit v Gimpu přidáním masky vrstvy a vyplnění barevným přechodem atd..., UV nebo skylight filtr měl smysl u kinofilmu a pokud nemáte optiku z křemenného skla, tak se na čip žádné UV záření stejně nedostane a spíš bych doporučil, jestli jako profesionální fotograf používáte DSLR, tak si UV filtr pořídit jen kvůli ochraně objektivu. A různobarevné filtry jako červený, modrý se dají napodobit v každém editoru vyvážením barev, změnou saturace apod, ale stejně jako u kinofilmu mají barevné filtry větší smysl hlavně u ČB fotografie.