» Poradna » Web a internet

Můžete mě přeložit chybovou hlášku z emailu?

Když mě někdo odešla email, vrací se mu tato chybová hláška. Můžete mě to někdo přeložit do češtiny? Email mě normálně dorazí, podle svižnosti odpovědí ani nemá žádné zpoždění.Zpráva nedošla některým zamýšleným příjemcům. Předmět: RE: Radar Třeba Odesláno: 27.3.2014 9:15Tito příjemci nebyli zastiženi: lukas@rotrekl-sro.cz dne 27.3.2014 9:17 Diagnostic code = NoDiagnostic; Reason code = TransferFailed; Status code = 500 <cax.virusfree.cz #5.0.0 smtp; 550 Please see http://www.openspf.org/Why : Reason: mechanism>

Odpovědi na otázku

Souvisí to se SPF záznamem u domény odesílatele, který Ti posílá email přes nepovolený poštovní server. Tvůj poštovní server jako příjemce zřejmě nemá nastavenu antispamovou kontrolu, protože tento email přijme i přes nevyhovující SPF záznam.

Chtěl jsem do češtiny Co s tím? Je to problém u odesílatele nebo u mne?

čemu nerozumíš ve větě "nepovolený poštovní server" ?

U vás, nerozumíte ani českému psanému slovu.

Chtěl jsem do češtiny se smajlíkem, byl jako vtip na zkratku SPF nebo jakou, zrovna tak se asi někteří nebudou orientovat, když na ně vyhrnu odborné věci z mého oboru, a proto tam byl ten smajlík, aby to nikdo nebral vážně.Ale dotaz, jestli je to problém u mě (mého poskytovatele) nebo odesílatele (jeho poskytovatele) už nikdo neodpoví.Jestli je chyba mého providera v tom, že zprávu od odesílatele považuje za chybnou nebo je to naopak chyba odesíllatelova providera, v tom, že jej někdo nezná nebo nepovažuje za bezpečný.

...záznamem u domény odesílatele, který Ti posílá email přes nepovolený poštovní server.Odesilatel = ten, co Ti posílá email mikulec@sonepar.czMá na své doméně "sonepar.cz" povoleno v SPF záznamu odesílání e-mailů pro tuto doménu pouze přes "spf.protection.outlook.com", dále MX záznam domény "sonepar-cz.mail.protection.outlook.com" a A záznam "sys.sonepar.cz". On ale odesílá přes axfone.cz, což není povolený odesílací server pro e-maily z jeho domény. To vše je popsáno v odkazu na openspf. Teoreticky by Ti ten e-mail vůbec neměl dojít, ale cax.virusfree.cz server ho zřejmě přijme i přes to, že by neměl, netuším proč pak vcelku nesmyslně odesílá hlášku o nedoručení, zřejmě špatná konfigurace serveru.Jinak prvotní příčina problému je u odesilatele. Nemůže se však dít to, že by se všem, kdo Ti posílají nějaký e-mail, vracela tato hláška o nedoručení, jedině, že by všichni odesílali ze stejné domény a měli špatně nakonfigurovaný odchozí SMTP server.

Ještě existuje jedna možnost - a ta asi bude správná - jako příjemce máš tu poštu někde přesměrovanou nebo přeposílanou v kopii. Jelikož tvoje doména 'rotrekl-sro.cz' je registrovaná právě u axfone.eu a SPF záznam se odkazuje na tento poštovní server 'server1.axfone.eu', dochází totiž k tomu, že při přeposílání předávací poštovní server nechá v poli FROM tu původní adresu odesílatele, ale pro tu doménu odesílatele nemá konfigurovaný SPF záznam, takže e-mail Ti sice dojde, je předán, ale původnímu příjemci dojde zpráva o nedoručení právě od serveru, který zajišťuje až přeposlání, nikoli prvotní přijetí zprávy.

Zdravím Vás Lukáši,obávám se, že chyba je někde uprostřed. Podle mých několika pokusů Vám příchozí poštu blokuje server virusfree.cz - kde máte zřejmě příliš přísně nastavenou politiku pro posuzování škodlivosti e-mailu. Sám tuto službu nepoužívám, takže další info bych zkusil u jejich technické podpory. Případně se mi ozvěte na e-mail (rozkliknout nick).

Virusfree.cz je sračka, která má nastavená pravidla tak, že blokuje maily i lidem, kteří jen dali do Příjemce víc adres. Za chvíli se dostaneme do stavu, že pokud uvedu dva příjemce, už mě to nejakej debilní soft zablokuje a budeme posílat maily jeden na jednoho. A sbohem firemní komunikace a sdílení. Nebo přidáte do textu odkaz a bum, už to nedojde, protože "jste porušili pravidla". Která jsou uveřejněná někde hluboko v serveru. Začínají mě ty samozvaní "policajti" lézt pěkně na nervy. Kdo ví, jak se proti tomu bránit?