Může za přehřívání karty nižší PCI než doporučuje grafická karta?

Ahoj,po upgrade na lepší grafickou kartu se mi ta nová přehřívá, hlavně ve hrách dosahuje až 90°C. Ale to je jedno řeším jestli to je vada grafické karty nebo proto že grafická karta požaduje PCI 3.0 ale já mám jen PCI 2.0 Zdroj má 800WGPU:TRI-X R9 280X 3G D5Prý se tyto karty dost přehřívají...

Odpovědi na otázku

Kde jsi koupil novou R9 280X, která se už tři roky nevyrábí?Můžeš dát fotku sestavy zboku? Zbytek sestavy? Jaký je výrobce zdroje?

Nová z pohledu mé sestavy, je za bazaru .Špatně jsem se vyjádřil.

Ne, verze PCIe nemá nic společného s přehříváním.

Ne, přehřívání jádra opravdu jiná verze PCI opravdu nezpůsobí.

Tyhle karty jsou přímotopy. To se bude zahřívat vždycky. To už ti snad mohlo napovědět že to má 8pin+6pin. To už samo o sobě značí, že to bude mít příkon kolem 250W.3GB ram jsou dnes sakra málo. Standard jsou 4GB.

Nemyslíš spíš FPS?

Aha, asi ne.

Aha, takže k pečicí kartě (250 W) má dva přímotopy X5470 (2x120 W) a diví se, že se to peče ve vlastní šťávě. Každopádně by fracek potřeboval nafackovat, za zakládání nových vláken a neschopnosti formulovat dotaz.

Aha, on s tím už bojuje dva týdny A zakládá nové vlákno, kde mu lidé napíši zcela něco jiného než v tom prvním, které mu nešlo pod nos.

Ta karta má reálný výkon ve fps asi jako GTX 1050. Pokud chceš ticho a chladno, tak si musíš poskládat podstatně úspornější stroj, a ne stavět na základech o 3-4 generace dozadu.

Ten základ je o 9 generací dozadu.

Měl jsem tu samou kartu a nikdy netopila. Co si pamatuju teploty nelezly dál než na 70 st. Záleží v jakém stavu byla když jsi ji koupil v tom bazaru a hlavně taky jak větranou máš skříň. V ludře bez airflow se ti přehřeje všecko. A jestli budeš tvrdit že tam máš čtyři větráky, neznamená že máš správný airflow.