» Poradna » Windows (a jiné OS)

Může větrání Pc ovlivnit výkon počítače? A nebo to je kvůli W8

Vůbec nevím čím to je... Týden mám nový složený Pc a vše vypadalo ze začátku výborně, ale za posledních pár dnů nastal problém.Při hraní her mi najednou klesly FPS a celá hra je zasekaná.Jediný co mě napadá je slabý větrák na základní desce, protože mi počítač přijde velmi horký.A nebo to je kvůli W8 ?????Prosím o radu :) Děkuji

Odpovědi na otázku

Špatně usazený chladič má samozřejmě velký vliv na výkon počítače. Nicméně z takto položeného dotazu lze usuzovat, že nastal jakýsi problém s jakýmsi počítačem. Tudíž lze poradit takto: poseďte si u televize tak do tří do rána a pak zavolejte vědmě a ona Vám určitě poradí.

Stáhni třeba speedfan a dej sem teploty. O jaké PC jde?

Tak Procesor: AMD FX(tm)-8350 Eight-Cory Pocessor 4.00 GHz 8 GB RAM W8-64bit. Grafika: 1GB

A ty teploty: GPU: 55C Temp1: 64C Temp2: 38C Temp3: -128C HDO: 36C

Ok, přepni to na grafy (poslední záložka), zapni všechny taploty (měly by se začít kreslit grafy teplot). Pak si zahraj nějakou hru a až se to začne sekat, koukni se do grafu a opiš sem nejvyšší dosažené teploty.Grafika je jaká? 1GB je jako "Mám auto - 65l nádrž".

NVIDIA GeForce GTX 650 Ti

Ty teploty to chce z grafů, protože když "jdeš do Windows ze hry" tak většinou rychle opadnou, také by to chtělo znát onu hru ve které se toto děje. A nebo jste dosáhl rekordního zasvinění počítače a bude potřeba použít bod obnovy pokud existuje. Zkusil bych se ještě podívat do Správce zařízení (Device manager) při klávesové zkratce Win + X je to 6. položka odshora, jestli tam nejsou nějaké vykřičníky.

Nejsou tam žádně vykřičníky

Nejvyšší dosažená teplota : něco okolo 60C

A už se to sekalo? Opiš sem všechny teploty i s názvy, ať to můžeme porovnat. Co já vím, kterou myslíš?

Však to už jsem napsal ne?

A ty teploty: GPU: 55CTemp1: 64CTemp2: 38CTemp3: -128CHDO: 36C

a čím to chladíš?

Často to něco čte blbě. Také mám jednu mínusovou hodnotu.

To je blbost. Při hraní musí být vyšší. Odečti z grafu MAXIMÁLNÍ hodnoty. To znamená špičkové hodnoty.

Ukázka:http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Sources... Teplota v klidu je cca 37°C, při hraní až 59°C. Přesně to chci po tobě pro všechny teploty (až na -128 a disk, to je zbytečné, ty v grafu vypni).

GPU: 60C při hraní

Hlavně mi přijde divné, že dříve tu hru rozjedu bez sekání a dívných lagů a najednou se to seká a laguje

Co tu sakra vůbec řešíme? Já chtěl vědět jestli může špatné větrání ovlivnit výkon pc... , proto že můj počítač skoro hoří...

Teploty tomu nenasvědčují, je to spíše chladné. Pod provozní teploty.

Sáhnu na pc a pálí mě ruka.

A kam presne sahate, to nam neprozradite? :o)))(Mozna priste pred sahanim "do PC" nesahat do kopriv..)

Resime tu ty teploty, ale je docela problem z Vas nejake uveritelne vymamit. A kdyz uz se to povede a je zjevne, ze jsou naprosto OK, vypadne z Vas "můj počítač skoro hoří".Zatimni zaver tedy zni: Chlazeni PC momentalne neresit, ale prikladat studene obklady na hlavu. Az Vam bude lip, muzete zapatrat po pricinach toho zpomaleni PC.

Co přesně ti tam hoří? Teploty jsou ok. Některé grafiky dosahují i 90°C. Já myslel, že chceš zjistit, proč ti padá FPS, ale když ti stačí odpověď, že chlazení PC skutečně ovlivňuje výkon, tak je to vyřešené.Pokud se ti něco přehřívá, podtaktuje se to aby to neshořelo a tedy tomu klesne výkon a propadnou se FPS.Pokud chceš problém vyřešit, musíš znát teploty v zátěži.

Větrák na základní desce co jsem dostal byl- silný, ale hlučný a tak jsme ho vyměnili za jíný, ale ten pc neuchladil, a tak jsem tam dali jiný, který už pc uchladí. Napadá me jestli to není tím, že došla ta termopasta na chladiči...

60 stupňů je běžná teplota mého procesoru s box chladičem a bez pasty, a už 5 roků, a nehoří. Máš vypnutý ohřívač? Loni dvoum školákům, kteří si jím v parném létě u her přitápěli, vyhořela obývačka a málem celý barák...

Tak proč se mi všechny hry najednou začali sekat

Protože to je teplota v klidu. Zjisti, kolik tam je při hraní her (hlavně při tom sekání)! Kolikrát ti to mám ještě opakovat

Na základní desce větrák ??? Chladič bývá na procesoru, grafické kartě, ve zdroji, na skříni ale na základní desce??? Takže usuzuji tedy na procesor a pokud jsi tam nedal pastu tak jsi hazardér, nebo naprostý amatér který prostě "nutně potřeboval už už aby to jelo". Ale pokud je teplota opravdu max. 60 stupňů - snad C a ne F - tak to vysoká teplota prostě není !!!

Ano je to větrák na procesory a pasta už tam byla, ale když už jsem větrák asi 5x sundal a nandal tak je možné, že se pasta vypotřebuje ne?

Kup pastu MX-2 a dej ji tam. Pasta se mění VŽDY, když sundaváš chladič. Musí ji být jen tenká šlupička (když jí je moc, nadzvedává chladič a CPU se přehřívá).

takže je to tím?

Ještě jedno, CO PŘESNĚ HOŘÍ? Teploty máš Ok, chápeš? Teda pokud ten soft nekecá, což se může stát.

Větrák na procesoru

Tu by som odporucil skor toto videohttps://www.youtube.com/watch

Chladič bývá i na chipsetu, ale bez větráku Jinak pokud něco dělal s chlazením chipsetu, tak mohl dodrbat a chipset se mu může přehřívat, myslím že ten čidlo teploty nemívá.

Pasta by tam být měla. Ale mělo by to fungovat i bez ní (teploty budou ale o něco vyšší). Pokud ti chladič nedoléhá, projeví se to tak, že bude relativně studený i když procesor při zátěži má třeba 100°C. A tím se opět vracíme k tomu grafu...

A čím to teda je, že mám najednou méňě FPS než před 3 dny? Já to teda z toho Grafu nevyčtu...

Umíš udělat obrázek obrazovka, někam ho uložit a dát sem odkaz? Pokud ano, zapni v grafu GPU, temp1 a temp2 (ostatní ne), zahraj si hru a až se to začne sekat (dřív ne), vrať se do windows, udělej obrázek obrazovky, kde bude graf s teplotama GPU, temp1 a temp2 vidět a někam ho dej.

Já bych na to šel ještě jinak, stáhněte is HWMonitor, a když se hra začne sekat, opište hodnotu z kolonky "Max".

60 stupňů celsia a počítač "skoro hoří" - ty jsi nemocný, nebo ani netušíš kdy počítač "skoro hoří"....

Zkusím si zavěštit :) Jestliže PC "hoří" a SW ukazuje teploty v pořádku,půjde zřejmě o nefunkční větrák ve zdroji.Uvedený symptom(sekání) by tomu napovídal.Při přehřívání zdroje se přesně takhle PC chová.

Má nový počítač. Určitě kontroloval i zdroj, a není problém podívat se a nebo přiložit ruku

Podle hlášky...PC hoří :D bych právě usuzoval že si šáhl na bednu a ta topí :)

Tak sem to tu pročetl a chtělo by to zrekapitulovat...Klesly ti FPS při hraní a seká se ti PC tudíž jsi správně odhadl že máš zkontrolovat tepltoy, takže jsi zjistil že je něco horké, respektive že ti to tak přijde. Takže poprosím aby jsi upřesnil přesně na co si šáhl a zjistil co je horké, mohly to být nejspíš ZDROJ( velká krabice s velkým větrákem) , nebo chladič procesoru to je ten u kterého jsi měnil větráček, nebo chladič grafiky ale ten bývá většinou pod plastem co překrývá celou grafiku a má navrchu větráček. Popřípadě pevný disk ale tam by teploty neměli převyšovat 40°C.Podle toho jaké teploty jsi napsal v diskuzi by mělo být vše v pořádku(GPU 56°C je uvěřitelná, hledal jsem teploty na internetu a tato karta v Metro33 po 10 minutách hraní dosahuje tepltoty právě max 56°C), takže ty momentálně sekání nezpůsobují. Takže by to chtělo upřesnit u jakých her máš snížené FPS. Dále pak napiš jaké FPS jsi měl když to bylo v pořádku a jaké máš teď když se to seká. Pak se zamysli jestli jsi neinstaloval nějaké programy(podezřelé) nebo warez hry(často obsahují viry, např.: vir umí vytěžovat PC na plno i když se sním nic nedělá a ty do toho ještě spustíš hru a tím se ti bude sekat, s tímto virem mám několikanásobnou osobní zkušenot) takže se můžeš podívat do správce úloh na kolik je tvoje CPU a GPU vytěžováno.To je asi zatím vše.zn.: respekt odpovídajícím v tomto vláknu za nekonečnou trpělivost s tímto tazatelem