» Poradna » Ostatní

Může správce sítě pracovat na 100% z domova ?

Nechtěl jsem řešit ve vlákně Uplatnění správce sítě http://www.zive.cz/poradna/uplatneni-jako-sp... dvě témata, tak zakládám odloučené téma.Co všechná práce "správce počítačové sítě" obsahuje ?Dá se dělat na 100% z domova ?O Windows server 2008 nějaké povědomí mám když jsem o něm přečetl 3 knihy od Computer PressuMicrosoft Windows Server 2008 - kapesní průvodce administrátora - William R. Stanek Mistrovství v Microsoft Windows Server 2008 - William R. StanekMicrosoft Windows Server 2008 - Velký průvodce administrátora - Charlie Russel, Sharon Crawford A co existuje v v počítačových sítí mám také nějaké povědomí, měl jsem možst si přečíst Mistrovství – počítačové sítě - Barrie Sosinsky

Odpovědi na otázku

No neboj, tebe se to netyka - spravce site musi byt pri smyslech. A 100% z domova se to delat neda - on se na dalku tezko instlauje, udrzuje, opravuje a diagnostikuje hardware...

Nemůže, Michale.

A přiznejme si, že někteří z nás, i kdyby u toho seděli, by nemohli jako správce sítě pracovat ani na 10 %, že, Michale.

Čéče já bych navrhoval redakci (a to mě stejně neposlechnou), zrušit sekci Ostatní, už kvůli tobě, by to stálo za to. Ty dotazy jsou trapné.

Ještě jsem tu od tebe nečetl ani smysluplný dotaz a o radach které tady v diskuzi udílíš platí to samé... Přečtením nějakých knih se z tebe ani teoreticky správce sítě nestane. A podle toho co tady občas od tebe čtu to v nejbližších cca 10 letech u tebe nepřipadá v úvahu. (A to že jsi v invalidním důchodu na tom nic nezmění - to chce hlavně praktické zkušenosti a praxi, teorie není všechno. Takových teoretiku tady i jinde bývá...)

Putin a Obama mají u sebe takový zvláštní kufřík.To jsou ti správní správci sítě (celosvětové) z domova.

nesmí mu ovšem ve firmě kleknout připojení na internet, pak si může doma akorát tak...vařit kafe

Čtení knížek OPRAVDU NESTAČÍ na to, aby člověk mohl plonohodnotně vykonávat svou profesi. Na to je k tomu studiu potřeba praxe. A už vůbec to nestačí,aby člověk sedl doma k počítači a hned na dálku se staral o firemní síť. Michale, vy vůbec nevíte o co jde...

Správci sítě jsou studované hlavy, které se celý život tomu věnují nejen teoreticky. Tady se vše míjí v naivitě.

To jsem našel u jedné nabídky práce správce sítě: • Výbornou znalost desktop a serverové platformy Windows• Znalost deployment management OS Windows• Zkušenosti se správou softwarových aplikací a informačních systémů• Znalost v oblasti správy koncových zařízení a podpory uživatelů• Znalost angličtiny v oboruTak co máš ty?

Anglicky neumí, ale ostatní přece vždycky uvádí:28 let, Invalidní důchodce, Vyučen: elektrikářem - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

On je taky správce a správce. Znám lidi, kteří mají na starosti jenom specifické migrace domén a forrestů nebo třeba správy databází a podobné pokročilé věci a nikdy nevstali od svého stolu a taky to jsou administrátoři, správci síti a podobné profese. Ale do téhle konkrétní nabídky práce se vejde i měnění tonerů v tiskárnách, vypadlé kabely od klávesnic a podobné, čistě hardware věci na místě.

To je jako, přečetl jsem si skripta lékařské fakulty, můžu být chirurg?

+1000

Přečíst skripta samozřejmě nestačí, ale kdyby k tomu třeba nějakou operaci viděl v televizi, už by o postu chirurga mohl začít vážně uvažovat. Ovšem na 100 % z domova.Hoďte už na něj deku...

Já četl manuál o plavání

Naucis se ridit, kdyz si prectes knizku Autoskoly/nebo manual k autu..?Nebo jezdit na kole..? Asi ne, ze..?

Pracoval jsem v několika firmách (jako běžný zaměstnanec, parkrát v obchodní firmě), správce sítě možná může ze 40% kontrolovat chod sítě teoreticky z domova, ale prakticky skoro vždy je přítomen v nějakém oddělení firmy pro ajťáky, ale z více jak 60% stejně jeho práce spočívá v tom, že musí sednout do auta, jet na nějakou pobočku, vyřešit nějaký problém, provádí softwarové aktualizace a diagnostiku, často řeší i hardwarové věci, čas od času musí opravit, vyměnit, přestavět podle požadavků firmy. Osobně jsem znal jedno šikovného ajťáka a správce sítě poměrně jedné velké obchodní firmy, která ovšem měla prodejny a pobočky i v jiných městech kromě Prahy. Jednou jsem s ním mluvil, mi tenkrát vyprávěl, že nemá na starosti jenom tenkrát naší firmu, ale že má smlouvu s několika dalšími subjekty, takže toho měl fakt hodně na starost. Vydělával asi velké prachy, protože tenkrát před lety vlastnil nové Audi A4, ale byl to profík. Jednou přijel, aby přeinstaloval obchodní program na novou verzi a zároveň něco upravil i hardwarově v PC. Jeho prsty lítaly po klávesnici s takovou rychlostí, že jsme nestihali sledovat, co přesně s kompem dělá, něco tehdy nastavoval v DOSu a ve Windows XP Pro, absolutně žádné zaváhání, klávesy jen svištěly a za 15 min bylo vše hotovo a najeto na nový systém. Správce sítě často musí přijet na místo v případě nějaké poruchy a tu diagnostikovat a dát to všechno znovu do chodu. Správce musí mít obrovské množství vědomostí v makovici a umět to bleskově hlavně aplikovat v praxi. Jenom z nějakých knížek či teorie ze školy by určitě asi nevystačil, pokud by neměl za sebou pár let praxe. Teorie z knížek možná stačí na tvorbu webových stránek a nějaké to jednoduší programování, skripty a aplikace, ale správce sítě - to je práce "v terénu" u smluvních zákazníků a firem a každodenní řešení kvanta různých problémů k zajištění hladkého chodu celé sítě.

Záleží, jak je to velká firma a jak mají rozdělenou práci. Ve většině firem se ajťák ušpiní, holt čas od času dělá i s hardware, instaluje servery, mění disky, přepojuje kabely a dělá všemožnou diagnostiku, jezdí na pracoviště atd atd. atd. Nicméně v rozsáhlých systémech a/nebo velkých firmách, můžou být profese natolik specializované, že někdo opravdu nemusí fyzicky být přítomen a může dělat jen a pouze vzdáleně, protože všechny fyzické věci má na starosti někdo jiný. Ovšem obávám se, že jde většinou o takové úzké specialisty a experty na nějakou oblast, že tak začínat je zcela nereálné.

Pane Kolesa, určitě ale kdyby jste se tomu hodně věnoval, popř. doplnil své znalosti o nějaké doplňkové studium na toto téma, časem se můžete dopracovat dělat správce sítě třeba nějakému podnikateli ze začátku, proč ne. Ale správce sítě musí být zároveň i operativní a pohotový a starat se někomu o data vyžaduje často sednout do auta a jet vyřešit věc na místě, určitě nelze vše vyřešit a ovládat z vašeho pokoje.

řidičák mi doktorka nepovolí, takže by si musel šéf pro mě přijet, protože vlaky a autobusy nejezedí zdrovna v době, kdy je potřeba se rychle někam přepravit.

Vy jste velmi perspektivní stvoření pane Koleso koukám A proč vlastně sháníte práci, když jste invalidní důchodce ?

Abych se doma nenudil a a zároveň si k důchodu něco přivydělal.

No tak tímle směrem řešení není - zkus si přivydělat třeba tím (pokud to zvládneš), že budeš dělat na zakázku třeba webowé stránky, nebo nějaké opisování textů, vytváření databází atd. - když už chceš něco dělat mermomocí s počítačem..... Ale vzhledem k tvým znalostem raději o takové teorii jako že bys dělal správce sítě - potažmo že by pro tebe někdo jezdil.... - ani neuvažuj. Je sice smutné že jsi invalidní důchodce v mladém věku, ale to nebude nějakého šéfa zajímat (a to ani kdyby uvažoval o zaměstnání znevýhodněné osoby při počtu ostatních zaměstnanců nad 25 osob - takzvané náhradní plnění, to se dá obejít jinak), vím o čem píšu, mám v rodině člověka na částečném invalidním důchodu.

O kousek dál v Poradně někdo shání program pro rozpočty stavebních prací. Zadarmo to stejně nemůže provozovat, tak se s ním dohodni, že mu budeš stále aktualizovat databázi cen materiálů.

já bych to viděl spíš tak. Seznámil bych se na sběrném dvoře a dávál dohromady, případně rozebíral různé vyzařené elektrospotřebiče. Opravené kusy, nebo náhradní díly bych prodával na Aukru.Dnes jsou ve sběrném dvoře úplne poklady.

Vydavejte svoje blaboly knizne

Nebo showbusiness, v nem se prece uchyti kazdy. Viz Anca Dajdou a dalsi. ;o)

Ja bych to videl na podobny medialni format jako byval kdysi casopis Hrom. Kolesovy mentalni exkrementy prolozene fotkama Kolesy, jak prostrkava svoje fyzicke exkrementy do odpadni roury a podobne lahudky

A proč se tedy nesnažíte angažovat ve věcech kterým ( snad ) i rozumíte ? Proč se mermomocí chcete angažovat ve věcech, kde nechápete ani terminologii, natožpak aby Vás někdo bral vážně ?

Velká pravda, každý se snaží být za každou cenu "ajťák", protože to je "cool". Jinak nezle vysvětlit. Sehnat ale slušného elektrikáře, to je někdy nadlidský úkol...nemít jednoho v rodině...

Domníváte se, že někdo, kdo napíše: "...Brum způsobuje stejnosměrná složka elektrického proudu, který teče PEN vodičem...", viz zdroj: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,6077.0.html , je odborně způsobilý? Mimo fatální neznalosti, ani na úrovni ZDŠ, chybí samozřejmě praxe a tím i patřičný stupeň elektrotechnické kvalifikace.Od tohohle byste si nic nenechal dělat, pokud pominu zdravotní rizika vzhledem ke "vztahu" dotyčného k vodě a mýdlu.

"vzhledem ke "vztahu" dotyčného k vodě a mýdlu" muhehe..pravda :D

Díkybohu za paní doktorku

Tak to je moooc -Pokud člověk dělá ajťáka pro firmu s rozsáhlými pobočkami, MUSÍ mít řidičák a být v přepravě soběstačný. Žádný šéf pro nikoho jezdit nebude, ani na to nemá čas.-Pokud člověk dělá aťáka ve velké firmě-fabrice, ale jen v jednom areálu, nemusí mít řidičák, vše, o co se stará má v jednom místě, i když na velké rozloze. Ale i když dnes lze lecos i v takové firmě pořešit nadálku, tak musí být přítomný ve fabrice. Navíc pokud se stará o sítě ve výrobním procesu, tak to se pak týká výrobních linek-o ty se stará údržba, čili častokrát musí ten ajťák spolupracovat s údrbáři...to fakt nadálku nejde (jde jen NĚKDY).

Zapomeň, že by se dneska ajťák i ve velké fabrice obešel bez řidičáku. Já přesně tohle dělal asi tři roky a autem jsme jezdili docela často. Dneska se s tím nikdo neštve, všechno musí být hned a často jediné řešení je skočit do auta a vyrazit do obchodu to koupit. O účasti na všemožných školeních, seminářích, poradách ani nemluvě. Dneska je zkrátka řidičák a angličtina tak základní věc, že se o tom ani nikdo nebaví, to je samozřejmé.

Jak v jaké firmě. U nás jsou na nákupy obchodní oddělení, nikdo, ani žádný ajťák si nic sám nekupuje (mohl by, ale nikdo by mu to neproplatil, šlo by to z jeho kapsy). Všechno je potřeba objednat v kompetentním oddělení. Porady jsou v areálu firmy. Školení a semináře...když už jsou, tak pro víc lidí a doprava na školení jakkoli. Firením nebo vlastním autem-jednomu z účastníků stačí řidičák, vlakem, autobusem...to je pčípad od případu.

Pokud budete ve svém oboru machr, dovedu si představit, že někteří zákazníci vám rádi odvoz zajistí a zaplatí pokud budete schopen vyřešit jejich problémy a požadavky kolem počítačů nebo poradenství.

..skoukni ještě toto: http://www.csfd.cz/film/224203-ajtaci/

Jo, ten pan ze startupu je na tom podobne. Ale asi na to na rozdil od Michala nema papiry.

TIP: Pokud vás baví počítače a pronikl byste třeba do programování a vytváření aplikací pro různé počítačové a mobilní platformy - nepotřebujete auto, ani řidičák ani nikam vyjíždět mimo domov. Naprogramujete nějakou aplikaci nebo program a nabídněte software na volný trh nebo do nějakého Store na webu a pokud to bude stát za to - vyděláte si slušné money.

TIP č.2: Mě napadá jako dobrý přivýdělek konvertovat lidem staré VHS a jiné analogové nahrávky do digitálních formátů v AVI ap. , na DVD ap. Milióny lidí mají staré archívy z rodinných kazet a VHS videa končí ! Troufám si říct, že jen tak 1 člověk z 10-ti to dovede sám přes počítačovou kartu převést, upravit sestřihat. Většina lidí tápe a neví jak na to. Samozřejmě by to vyžadovalo si udělat na to živnost.

Škoda to brát vážně, ale skenování tzv. středního formátu 6x6 je VELICE dobrý kšeft. Běžné levné skenery, co mají ve víku adaptér na skenování kinofilmu, to neumí (výsledek je stejně odpudivý i u toho kinofilmu), laby jsou drahé, navíc fušují slušně. Profi služby pro normální smrtelníky nedostupné. Až jsme se sám divil, kolik lidí fotilo u nás na 6x6 a po pravdě, věnujeme se tomu s kamarádem jen o prázdninách atd., protože časově to je dost náročné. Ale "na půl" koupený skener Epson za 6k už je dávno zaplacený...

Mohu nejen potvrdit kolik lidí na 6x6 fotilo, ale také, že tenhle formát, stejně jako kinofilm, je stále živý.Na druhé straně si přiznejme, že zrovna tazateli by nikdo z nás nesvěřil snímky, natož negativy.

Ale to já vím, že stále živý je, pro velice úzký okruh zájemců. Pentacon SIX jsem prodal s konečnou platností v létě :) A to druhé je sakra pravda :D Hlavně ne snímky plavající přítelkyně! :D

Ono kdybys byl opravdový guru, dovedu si představit nějakou větší firmu s pár IT, která by tě zaměstnala z domova jako poslední záchranu. Podmínkou by asi bylo IQ přes 150 a pár let zkušeností. Kdyby se takový Steve Weinberg zabýval počítači a ne teoretickou fyzikou, nejpíš by se o něj firmičky jako IBM popraly a jeho zdravotní stav by jim nevadil...

IQ 150 není třeba k dosažení úspěchu v čemkoliv I s normálním IQ se dá vymyslet něco originálního, nového, zajímavého, nebo zkomponovat hudební hit, který se chytne na světových hitparádách. Jsou lidé, kteří mají jiné pochody myšlení, potřebují víc klidu a soustředění na práci, ale výsledek jejich snažení potom předčí ostatní, kteří sice myslí rychle, ale povrchně a často blbě...

Jestli jsi v invalidním důchdu firma pak má úlevu na daních, tak by tě do firem mohli vzít na uživatelskou podporu vzdáleně, která je vcelku běžná, ale správa sítě určitě není možná. Občas je prostě potřeba do té serverovny zajít a něco dělat offline a v případě HW poruch serveru a stanic to ani jinak nejde.

musím souhlasit, rozumně napsané... Existují v dnešní době pracovní místa, které mají charakter, že je nutné rutinně kontrolovat a zpracovávat data, které se týkají např. záznamů o výrobě, logistiky, pohybu zboží ap. nevím teď přesně jak se anglicky tato pozice nazývá, ale vím že existuje ve všech větších firmách, kde výrobní procesy se ukládají do počítačů a následně se potom ty data nějak zpracovávají, vyhodnocují a archivují. Ten člověk ráno příjde do kanceláře a pracuje jen s počítačem a skoro nikam nechodí - jedná se o nějaké rutinné zpracování dat.

Asi před měsícem jsem se stěhovala za přítelem na Slovensko a původně jsem měla zůstat ve své současné práci, jen bych ji dělala z domova. Bohužel to ale nakonec nevyšlo a oni si našli náhradu. Už jsem myslela, že žádnou slušnou práci nenajdu. Pak jsem ale objevila super inzerát na https://www.ekariera.sk/ , tak jsem na něj s poslední nadějí odepsala a už za dva dny jsem šla na pohovor. Všechno nakonec klaplo a já od pondělí nastupuji, tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne