» Poradna » Web a internet

Může správce sítě č1 vidět, co jsem dělal na jiné sítí?

Ahoj, může táta vidět, co jsem dělal na jiné síti? Byl jsem připojen v tramvaji. Jen se chci zeptat, jestli má šanci zjistit, co jsem tam vyhledával, bez toho, aniž by se mi koukal do mobilu. Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Tezko rict, co jste tam delal; obecne ano. Ale ze zkusenosti vim, ze je mu to stejne putna, kazdy spravce site vi, ze lepsi nevedet.

a vis 100% ze jsi k internetu pristupoval pres gateway provozovatele wifi v tramvaji, nebo mobilniho operatora a nemas v mobilu trvalou vpn na servery taty, ktery tam provadi HTTPS inspekci! To tatove delaji... (teda podkud maji syny u niz je riziko ze budou delat najeky vocasiny)...

Mobil může být zařazen ve firemní VPN na úrovni mobilního operátora, pokud je to firemní SIM karta.

Používal jsem VPNku (tunnelbear)

Já jsem to asi napsal špatně, byl jsem tam připojen na Wi-Fi síti a chtěl jsem zjistit, jestli to táta.......

....může zjistit nějak na dálku bez koukání do mého mobilu. Používal jsem VPN a byl jsem připojen na Wi-Fi v tramvaji. Moje chyba za špatně položenou otázku (alespoň myslím že byla špatná)

To záleží na tom, na jak vysokém postu v BIS tvůj otec je.

Je třeba si upřesnit důležitou věc!Čí je to zařízení ze kterého jsi přistupoval?Pakliže zaměstnavatele, tak zcela jistě může.Pakliže tvoje, ale využíváš firemní zdroje (VPN, konektivitu atd.,) tak může pouze monitorovat provoz na síti. Ale tam bude dost omezení.Pakliže máš svoje zařízení, ale je v režimu BYOD (tzn. že ti na to přispěl), tak může, ale pouze podle nějakého režimu.V principu si zaměstnavatel chrání svoje data a má zodpovědnost i za své zaměstnance co se týče komunikace apod.No, v každém případě bych se z firemního notebooku nekoukal/nekomunikoval na konkurenci, na jobs/sázkové servery a nebo jiné porno aktivity a nepoužíval bych vulgarismy ve spojení s firmou.