» Poradna » Ostatní

Může se na crt TV svítitl laserovým ukazovátkem

Zdravím vás,
Titulek zní opravdu celkem divně, ale nedělám si srandu

Chtěl bych se vás zeptat jestli někdo nevíte, zda vadí když na CRT televizi svítí laseroé ukazovátko.
Chvíli jsem si hrál s ukazovátkem a omylem jsem chvíli svítil na televizi a neuvědomil jsem si že by ji to mohlo poškodit. nevím co ted mám dělat a jestli ji vůbec můžu zapnout. Koukal jsem na jakém principu CRT tv pracuje a neviděl jsem žádnou součástku které by to mohlo vadit, ale chci se ujistit že ji mohu zapnout a používat.

Děkuji

Odpovědi na otázku

Nevidím žádný problém, jeho energie je směšná, pro luminofor nepředstavuje ani tolik, jako když na obrazovku zasvítí slunce....

Možná je to asi blbost. Ale nemlže to změnit napětí v anodě a začlo by to vyzařovat více RTG záření než je zdrávo nebo by to začlo vyzařovat něco jinýho?

Jinak už sem TV zapnul a je OK akorat jestli nemuže neco vyzařovat

Nic se nestane

Mozes kludne svietit, kym na teba z niektorej televizie /Prima, Nova.../ napodaju staznost, ze moderatorom a redaktorom
svietis do oci a im to vadi.

UV zareni ze zarivek uz te omrzelo? Ted je v kurzu TV zareni?

Příště se můžeme těšit na záření z jaderného reaktoru, samozřejmě po posvícení na tento reaktor nejspíše UV lampou