» Poradna » Windows (a jiné OS)

Může se k W7 verze OEM nainstalovat i Ubuntu?

Můj dotaz zní, zda můžu na nb s OS W7x64 nainstalovat i OS Ubuntu, nebo je to v závislosti na té verzi nepovolené, nebo jinak omezené?

Odpovědi na otázku

Není to nijak omezené, vytvoř si pro Ubuntu na disku oddíl a instaluj.

pokud nevíš proč to děláš, tak to nedělej

Je to povolene a neomezene naprosto bez zavislosti na verzi / edici / licenci Windows.Jen se dost obavam, ze kdyz se takto ptate, tak byste se do niceho takoveho dozajista nemel poustet. Ve vlastnim zajmu.

jasně, že to jde - říká se tomu dualboot a Microsoft ti do toho nemá co kecat. Nejdřív ale doporučuju vyzkoušet z live-cd, nebo z live-usb, abys neinstaloval zbytečně. Třeba ti to prostředí v Ubuntu nesedne (já ho třeba vážně nemůžu)