» Poradna » Web a internet

Může poškodit TCP Optimizer hardware počítače?

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda mi může program TCP Optimizer zničit hardware počítače (případně notebooku). Mám namysli, zda se po dlouhodobějším používání programu nebudou více opotřebovávat komponenty počítače (snižovat jejich životnost) nebo zda úpravami v tomhle programu se počítač (nebo notebook) nebude více zahřívat a podobně.Mnohokrát děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

NE, a aby se ti PC neopotřebával a nezahříval, tak ho vypni a nepoužívej.

TCP Optimizer se nepoužívá dlouhodobě, dokonce se ani neinstaluje. Jaké komponenty by měl opotřebovávat?

Myšleno bylo, jestli po úpravách v programu se nebude více zahřívat třeba procesor apod.

Pokud máš v místnosti více jak 15°C, tak ho ani nepouštěj, aby se ti CPU nepřehřál.

V jakém programu?

Počítači, jakožto hardwaru to nic neudělá, za to systému to ublíží fakt hodně

A jak?

K cemu je takovy nastroj dobry?Jinak odpoved je "ne, hardware to neposkodi".

Já jsem ten nástroj používal kdysi hodně dávno. Nastavoval jsem tím MTU na síťovce. Tenkrát jsem měl ADSL a normální packety o velikosti 1500B už procházeli fragmentací. Musel jsem nastavovat o něco méně, myslím že tak 1470 aby nedocházelo ke zbytečné fragmentaci. Ale myslím že to i tenkrát mělo jen psychologický efekt, než že by to něco měřitelného ovlivnilo.

Fragmentace neni zbytecna - stejne se to muselo rozkouskovat na vic paketu, nic jsi neusetril :)

Maximálně může poškodit Windows. Program naprosto k ničemu.

Podle toho, jak se vyptává, vůbec netuší, k čemu ten program slouží. Nebo jen další troll.

Žádný takový program HW nepoškodí, ale zato systém může zoptimalizovat k nemožnosti používání. Všechny takové programy jsou k ho*nu.

To záleži na tom, či ten program je zabelený spolu s bloatware ako to často býva s free programami pod Windows. Napríklad tuším Norton Antivirus najnovšie bude dolovať bitciony v čase kedy užívateľ na počítači nič nerobí.