Muze PC zdroj za praskani zvuku v PC?

Ahoj, uz se na toto tema napsalo spoustu topicu, ale v podstate nikdy s resenim daneho problemu. Nicmene chci se zeptat na to, zda-li muze zdroj PC zpusobovat praskani zvuku?Napadlo me to z techto duvodu: zkouseny 1) reprobedny jsou zapojene do zvukovky, 2) sluchatka na frontpanelu (jack) a 3) USB sluchatka (Cavimanus GX). Na vsech je praskani, ale jen ve hrach. Vypnul jsem integrovanou zvukovku v biosu, presto USB sluchatka praskaji dale. Jelikoz je to jenom ve hrach, skoro to vypada, ze problem nastava budto pri zahrati systemu (na stranu druhou je velmi kvalitni odvod vzduchu u bedny Fractal Design) nebo zvysenym vykonu (350w v zatezi). Zdroj mam CoolerMaster Silent Pro 700 (pouze 80Plus), ktery je ale 3 roky stary. Bezel prumerne 3hodiny denne.Zkousel jsem vse mozne, ovladace, odinstalace kodeku, zmena frekvence na prehravani (16bit 44k na 24bit 96k a vsechny mozne dalsi kombinace), vyzkousel jsem PC zapojene jen do zasuvky (bez UPC), odpojil jsem prebytecna zarizeni (dalsi HDD/SSD, ventilatory).Bohuzel nerozumim problematice praskani, resp. napajeni obecne, zda-li je to nejaka komponenta, nebo zdroj.Sestava je mesic stara, nicmene nemuzu si vzpomenout, zda-li to delalo i na predchozi (kde byl stejny zdroj). Nikdy ovsem vykonnostni problemy nebo jakekoliv jine nestability (padani, restarty apod). Hlavni problemem je prave identifikace komponenty, ktera to dela, nevim co reklamovat a hlavne jak to dokazovat prodejci ;)(nebo jestli je to jen SW problem?).Asus Strix GTX980Asus Z170-Ai7-6700Diky

Odpovědi na otázku

stejný problém jsem kdysi měl se zdrojem Fortron Blue Storm 700Watt. Musel sem ho vyměnit. Doporučoval bych zkusit jiný zdroj - prostě zkoušet. vyndat třeba celou základovku na stůl a spusit počítač vně PC skříně. Vyndat všechno co neni potřeba ke spuštění - nadbytečné karty např. SAS řadič, disky, USB řadiče na PCIe, atd. Taky jsem zažil, že vrčení způsobovala myš GeniusMouse Traveller. Neměla sínění na kabelu. Byla sice hezká, ale musel sem ji vyhodit. Jestli máš rádiová sluchátka, tak můžou chytat "něco" z okolí, zkus se posadit pod nějakou kovovou folii (stačí hliníková nebo měděná (můžeš ji i uzemnit např. k topení) to může říct hodně. Taky nestíněnej kabel od přípojky internetu občas "něco" přenáší atd.

Než začneš demontovat zdroj, zkontroluj si, zda je / není tvé PC na stejném okruhu zásuvek jako nějaký špičkový spotřebič, jako lednice. Cokoliv co má vysoký odběr a občas spíná. Nepíšeš jak často a pravidelně se to děje?

Tak ted uz muzu odpovedet, ze alespon v mem pripade nebyl zdrojem problemu zdroj. Vymenil jsem ho za jiny a problem pretrvaval. Zde link na ukazku praskani: https://www.youtube.com/watchNepomohl ani novy bios, nove ovladace (nedavno vydane) na vsechno mozne od zvuku pres chipset po flash fw usb radice. Sluchatka i bedny jsou dratove, tedy zadne neplechy po vzduchu. Na siti neni zadny jiny spotrebic (krom par hodin v elektrice nebo lampicek ;))Nicmene narazil jsem na 2 zvlastnosti: 1) pri zapnutem VSYNC praska mene, pri vypnutem mnohonasobne vice. 2) pri nahravani obrazu pres Shadowplay (nvidia) byl zvuk v poradku.Nevim proc me to napadalo, ale snizil sem frekvenci DRAM (mam 3000mhz corsair). Snizil jsem je z 2800 na 2400mhz a problem prestal. Zajimave a vypada jiz funkcne, nechapu ale souvislost. Kazdopadne diky za rady ;)

Co vlil spread spectrum? Za jaký jiný zdroj jsi ho vyměnil?

zkusim to jeste lip prozkoumat, co se tam kde meni....tu desku jeste moc neznam a spousta nastaveni tam proste a jednoduse neni vymenil jsem ho nakonec za Cooler Master G650M, i kdyz jsem uvazovatl o Corsair RM650i, ale je o 1700 drazsi, takze cena nakonec vyhrala.

Proč takový zmetek? Vždyť za tu cenu můžeš mít Corsair RM550xhttp://pctuning.tyden.cz/index.php(na GTX 980 by měl stačit)https://www.alfa.cz/product.phpPřípadně pro jistotu RM650xhttps://www.alfa.cz/product.php

Někdy je to laborování. Mě puštěný počítač rušil na televizi některé programy. Když jsem ho uspal, vše OK. Takže šel na jinou zásuvku z jiného okruhu. Zdálo se to vyřešeno. V PC mám SSD a dva HDD. Pak jsem zjistil, že jak otevřu TCM a roztočí se HDD s daty, rušení je opět na světě.

Udělej si na vstup PC tlumivku s kompenzačním kondenzátorem a rušení zmizí. To co dávají dnes do zdrojů je spíš výsměchem rušení než účinnost. Jestli máš dost cvrčků tak si to kup hotový.

Tak to praskání dělal provoz na špatně odrušené sběrnici - velice častý jev, typický zejména pro integrované zvukovky. Setkal jsem se s tím poprvé už asi před 15 lety. Někdy pomůže vypnout všechny nepúoužívané vstupy:http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.phpA proč? Protože všechno je dnes šmejd "Made In China":http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky-cd-dvd-br/...

jekijož je tato otazka starši tak mám taky tento problem .problem se řeši od roku 2013 co jsem četl zakoupil jsem starši desku ASROCK 970 Extreme3 R2.0kopil jsem si grafiku invidia 2G zotyac 960 chtěl jsem ji skonbinovat asou stejnouale 4G obě běži na stejnich taktach no a nakonac jsem se dozvěděl že nejdou zapojit do SLI ale do CrosfireX takže ta grafika asi moc dobře nespolupracuje .když hraji laru croft tak to děla praskani zvuku . a když jsem spustil wolfa tak hra jela bez problemu mněl jsem to zapojeny na přednim panelu pak na zadnim pořad to samy . skusit jiny ovladač s win 7 na win 10 mně napadlo že skusim tohle .skusim bedinky a pak 5,1 bud odinstalovat nebo jiny ovladač taky mně ted napadlo jestly jsem zvuk instaloval až před instal grafiky .