» Poradna » Počítačové sítě

Muze muj poskytovatel internetu sledovat muj videohovor ?

Ahoj, chtela jsem se zeptat...kdyz muj poskytovatel internetu muze videt uplne vsechno, jak stranky navstevuji co pisu atd... tak jestli muze sledovat i muj videohovor treba na skypu, fb, web chatu a podobnych strankach, dekuju za odpoved

Odpovědi na otázku

Obecne ANOPrakticky bez soudniho povoleni ne.Normalne poskytovatel uchovava informace navazane komunikaci tzn zdrojove a cilove IP adresy a pouzie komunikacni porty, obsah nikoliv, pouze v pripade vyuziti jeho sluzby napr. mailoveho serveru, uchovava presne logy a obsahy.Obdobne napr pprovozovatel ruznych ulozist a P2P portalu uchovava logy o tom jaka dat kdo nahral a stahnul.Tzn. v pripade ze je napr. na nejakem portale ke stazeni nelegalni film nebo sw, prislusne organy si od provozovatele mohou vyzadat zaznamy o tom z jake IP adresy se tam ten obsah nahral a kdo jej stahoval, diky tomu se dostanou k poskytovatelum a ti pak ze svych logu mohou dohledat konkretniho puvodce.Poku teda neni pouzit napr nejaky anonymizer a pod.