» Poradna » Počítačové sítě

Může modem posloužit jako router ?

Mám připojení od UPC.Ze zástrčky UPC pevná šňůra do jejich rozbočovače.Z něj propojeno kabelem (na obou koncích zástrčka pro síť).Jeden konec jde z rozbočovače,druhý do PC.Potřebuji rozchodit druhý PC.Modem mý vstup na telefonní linku a dva výstupy pro síť.Pokud bych si nechal udělat kabel s jedním koncem na síť (ten by šel z rozbočovače do modemu) a druhý konec by byl na tel.linku-šel by do modemu.Z modemu by mi šly dva kabely (všechny zástrčky na síť).Jeden kabel by šel do jednoho PC,druhý do druhého,šel by internet?Předtím mi to to tak šlo,modem byl na tel.linku-vstup,2 výstupy do PC,na obou internet šel

Odpovědi na otázku

Ne nešlo

Takže koupit router ?

Proč hned koupit? Můžeš si ho půjčit, vyrobit, ukrást...

uz sa to tu par krat riesilo... teda myslim konkretne riesenia pre zapojenie internetu od UPC s ich modem a po dokupeni vlastneho routra... riesili sa tu jednak zmluvne podmienky (jedni hovori za ano a druhi ludia za nie) a jednak samotne zapojenie... ze co a ako... Chello Internet sa da vyuzivat tak, ze za modem este pripojit router... lenze nemusi stacit naklonovanie MAC adresy z povodneho PC do routra... tam sa musi dodrzat urcity postup pri zapinani vsetkych zariadeni aby si postupne masinka na strane UPC nacitala svoj modem, nasledne aby si modem zaregistroval router a potom uz pracuje router s ostatnymi "stanicami" za nim podla toho jak si ho nakonfiguroval (Wifi, LAN, atd.)

Nevím, jak u vás na Slovensku, Sendo, ale tady si UPC už dávno nehraje na MAC adresu. Zcela v souladu s podmínkami UPC je možno za modem připojit router a potom netřeba šaškovat s klonováním MAC, ale zcela postačuje restartovat modem (jako při každé změně na něj připojeného zařízení). Resetování modemu spočívá v krátkodobém (cca 30 sec) odpojení napájecího napětí.

no ja neviem ci sa nieco zmenilo na Slovensku, ale je dost mozne ze sa licencne pomienky poskytovania sluzieb od UPC odlisuju inac na Slovensku a inac v Cechach, podla platnych zakonov u vas alebo u nas... naposledy som "robil" niekomu UPCcko asi pred pol rokom a tiez som riesil zmluvu... aj tu cez Zive.Cz (nasiel som si vytvorenu temu alebo som vytvoril vlastnu, uz nepamatam ani) a dospeli sme k zaveru, ze tak ako spravne pises, by malo byt jedno UPC spolocnosti ci mas alebo nemas router za ich modemom, avsak v ramci moznosti ten internet mozes poskytovat len osobam blizkym a nesmies samozrejme na tom zarabat, bolo by to totiz podla podmienok poskytovania sluzieb zdielanie sluzieb tretim stranam za poplatok (toto tusim ma kazdy jeden ISP v zmluvnych podmienkach) a to sa uz nesmie

Modem nikdy nebude fungovat jako router.
A zalezi na tom harwaru co pouzivate. Mozna do nej vyrobce integroval i router a casto i switch. (viz adsl modemy)

Ale jak je to resene u tech UPC krabicek nevim. Ale v pripade ze vam poskytovatel prideluje vice IP adres, tak by mohl stacit jen switch.

Je to modem "HUAWEI EchoLife HG520i".Na modemu je kontrolka ADSL.Takže je to ADSL modem.Mám přiřazenou jen jednu IP.Takže tím že dám na jeden konec kabelu vstup pro tel.linku si asi nepomohu.Myslel jsem že to pře modem normálně pojede

Moment : UPC a ADSL mi nejde dohromady.
UPC má kabelovou síť (televize a data), ADSL běhá po telefonních linkách které spravuje nejčastěji TO2-ka.
Routery s integrovaným ADSL modemem mívají 4-portový LAN switch, uvedený Huawei jej má také, pro připojení dalšího PC staší přímý Ethernetový kabel. Tedy, pokud je dodaný údaj o routeru správný