Může gpu riser způsobovat artefakty?

Ahoj. Mám koupený tento GPU riser:https://www.amazon.com/Phanteks-PH-VGPUKT_02-Uni... Může to mít nějaký vliv na artefakty na obrazovce?

Odpovědi na otázku

Ano môže. Overíš si to jednoducho, pripojíš GPU k MB bez riseru....

Určitě může, ale asi záleží na tom jaké artefakty vidíš a v jaké hře. Některé typy artefaktů jsou způsobeny čistě grafickou kartou a komunikace s PCIe sběrnicí to nemůže ovlivnit.

Vidím toto. https://www.youtube.com/watch konkrétně ze hry dishonoredDělá to jen u hry dishonored a snowrunner, např u Horizon Zero Dawn na full detaily to nedělá, MC nic, LoL nic, GTA V nic, L4D2 nic, sledování videa nic, editace 4k videí nic, stalker nicXFX RX580 8GB, R5 3600, 32GB RAM, 1920x1200 x 3xVšechny stresstesty nebo benchamrky na full - nic

a uz si to napojil priamo do dosky a otestoval bez predlzovacky, ako ti pise bambus?

Bohužel. Zatím sedím v práci :) Ale věř, že jakmile skončím tak jdu na to.Víte aspoň, jak se jmenuje ten problém z videa? Nevím jak bych to googlu pojmenoval.

Tak jsem vyzkoušel bez GPU riseru.
Výsledek žádný furt stejně artefakty.
Ostatní hry: Horizon zero dawn, metro exodus, gtav na ultra jedou úplně v pořádku s krásným obrazem.
Teploty v max zátěži 80-90.
Myslíte si že to může dělat jen ta určitá hra ( Dishonored 1, Snowrunner obojí Steam)?
Opravdu na jiných hrách to nedělá, jen na těchto.
Měl bych jít na reklamaci nebo na to prdět ?

Zkus ještě starší drivery, případně šup na reklamaci, pokud je ještě v záruce.

tak na reklamaci to rozhodne neni... zadny prodejce ti nezaruci ze na tom pojede nejaky specificky SW, hlavne kdyz to "normalne" funguje

Já jsem se s takovýmto problikáváním u pár her setkal. Ale nemyslím si že je to HW porucha grafiky. Vím že to často odstranil další patch do hry, nebo třeba aktualizace grafických ovladačů. A mám takový pocit, že jednou mi to vyřešilo i nějaké nastavení ve hře. myslím že jsem musel vypnout mipmapping, nebo tak něco a pak to bylo bez problikávání.

Tak ještě jsem vyzkoušel to hodit na notes.
Y510p GT755m SLI a.tam to jede ještě plynuleji než na stolnim a bez artefaktů.