» Poradna » Mobily

Může fungovat mobil bez baterie ?

Rád bych se zeptal na jednu věc. Jestli může mobil samsung fungovat bez baterie jen když připojím USB kabel ze sítě případně z PC ? a proč ta otázka telefon přestal fungovat , jen občas se mi podaři rozsvitit a hned zase zhasne .Celý problém začal tak, že když jsem k mobilu připojil nabiječku tak začal hlasit , že je buď vadna baterie , nebo nekompabitilní nabíječka což je blbost mám ji už 3 roky a vyzkoušel jsem už i jinou . Tak bych rád věděl , jestli je špatná baterka a mám objednávat novou a nebo jestli je to telefonem a mám ho vyhodit ? Právě kdyby měl telefon fungovat i bez baterie s připojeným kabelem , tak pak by byla situace jasná, že je to ta baterka ,

Odpovědi na otázku

Obvykle ne.

Souhlasim. Vsechny telefony, co jsem zkousel (nebylo jich mnoho, ale byl mezi nimi jeden Samsung - konkretne Galaxy Ace 2), byly bez baterie na nabijecce mrtve.

OK rozumím . Myslel jsem si to . Tak budu muset bohužel tu baterii koupit a když to nepomůže tak to budou zbytečné penize a pak stejně nový telefon

Co mám odzkoušeno, tak Samsung Galaxy Mini II a Galaxy Nexus bez baterie zapnout nešly. Pokud se ale baterie vytáhla až po zapnutí, tak z nabíječky normálně jely.Každopádně, než zainvestuješ do nové baterky, tak si pořádně vyčisti konektor. Něco hodně tenkého, a vyrýpat veškerý bordel z kapsy. Někdy stačí aby tam zapadlo nějaké i mírně vodivé vlákno a telefon, resp jeho nabíjecí obvody to pěkně rozhodí. Možná to pomůže, možná ne. Ale nic to nestojí a zabere to pár vteřin.

Díky za radu ale nepomohlo , docela mě štve, že budu muset koupit novou baterii jen na to , abych pak zjistil, že telefon je stejně K.O

Baterie je spotřební zboží a snese jen určitý, dost nízký, počet cyklů nabití/vybití. Takže nový telefon ti po zhruba stejné době používání udělá to samé.