Muže byt deska od alzy použitá ?

zdravim, koupil jsem si od alzy desku ASUS TUF GAMING B460-PLUS a v aute sem pak koukal že krabice nema takovy to lepeni že ji nikdo neotevřel. proste sem normalne mohl krabici otevřit bez žadneho zničeni tzv. plomby. je to normalni ? deska je hezky zabalena v originalnim plastovem igelitu či co, a vše je v baleni i kabely ktere nebyli rozbaleny z pytlíku.. nevím co si mám myslet. rozbaleno nebo tak sem nekupoval. to nedelam nikdy

Odpovědi na otázku

Podle unboxingů na Youtube tam nikdo žádnou pečeť či pásku nemá. Takže je to asi normální.Našel jsem z desítky videí pouze jedno, kde měl na krabici ASUS kulatou pečeť, jinak nikde nic.

Funguje? Tak neres.Nefunguje? Reklamuj.

Alza už ďost dlouho striktně rozbalené zboží označuje, takže je to nepravděpodobné.

Ano, značky na to Alza má a používá je, ale 100% to fakt není. Už jsem u nich koupil věci, označené jako nové, které byly zjevně vrácené. Extrém byl u jednoho VR setu, kde byly na první pohled odlepené některé ochranné igelity z upatlaných sklíček (přesněji - zpět byly nalepeny jen některé) a hlavně tam úplně chyběl ovladač. A jelikož to mělo být nové, tak jsem měl docela strach, jak se bude Alza tvářit na vracení něčeho, kde něco chybí. Ale ani se nad tím nepozastavili, nijak to nekomentovali a prostě si to zase vzali zpět, takže to pro ně asi není zase tak vzácná situace. Vrácené věci zásadně nekupuji, většinou mají lidé k vrácení nějaký důvod, často to na tom je znát a za těch pár korun, které z toho odečtou, to fakt nemá smysl.

kupujeme v alze relativně hodně (cca za 500k ročně), ale ještě se mi nestalo že když zvolím novou věc tak aby byla rozbalená nebo zjevně použitá. Na to sem háklivej a dávám si na to fakt pozor.Ale stalo se mi že jsem z mobilu omylem v aplikaci vybral věc která byla oznařená jako rozbalená.. chtěl jsem prudit, ale pak jsem si všiml že za blbce sem já.. Nicméně funguje to a záruka na to je tak co.

Loni jsme do firmy kupovali v Alze 2 stejné mobily. Oba jako "Nové" a i přesto měl jeden nalepené ochranné sklo, aniž bychom o to žádali. Omylem to ani jednou nebylo, protože na papírech nikdy nic o rozbaleném / použitém zboží nebylo.Prostě v tom mají občas bordel. Ale řekl bych, že to bude hodně vzácné.

Mám také podobnou zkušenost.

Mne se dokonce stalo, ze jsem u nich koupil nove hodinky, ktere byly mimo svoji krabicku v igelitovem pytliku. Tak rikam prodavaci, ze tohle nechci, ze mely byt nove. Omlouval se, ze chybicka se vloudila, tak mi rovnou vyridil vratku a objednal je znovu.Pribeh pokracoval tak, ze podruhe jsem dostal ten samy kus. Opet prazdna krabicka a hodinky vyhozene do pytliku prilepeneho izolepou k prazdne krabicce. Prodavac (jiny nez pred tim) byl drzy a snazil se mi vysvetlit, ze Casio ted takhle hodinky bali Pri tom mnozstvi objednavek se jim chyby stavaji. Jednou jsem dostal jiny telefon, nez jsem si objednal (drazsi). Kdyz jsem to reklamoval jako dodani jineho zbozi, tak se jeste divili, s cim jsem nespokojeny, kdyz jsem dostal "lepsi". Tak rikam, ze za prve nechci kvuli necimu omylu dostat drazsi vec, nez jsem zaplatil, za druhe chci telefon, ktery jsem vybral a za treti na nej chci mit dvouletou zaruku (coz u telefonu, ktery mi neprodali, tezko bude).Nebo fotak, kteremu nesedelo seriovy cislo vuci seriovymu cislu na fakture. Kdybych si toho nevsimnul, tak by se pri pripadny reklamaci pekne kroutili. U drahych veci neni od veci kontrolovat i toto.

Kecá, Casio hodinky vždy v krabičkách.

Tak asi zadny vyrobce nebude balit hodinky tak, ze na ne vyrobi krabicku a k ni zvenku prilepi igelitak s hodinkama

Ty desky nemají většinou pečet, ale už se mi několikrát stalo,že jsem koupil "novou" desku a měla sloupnutou folii, otisk mastného palce v pcie slotu, byla v ní dle mě, už nějaká gpu (zvednutá packa, pár rýh v plastu atd..) a hlavně sáček s dílama byl znovu slepenej... Tzn ano, značí to, nemám s Alzou problém, ale prostě stojím si za tím, že sem tam prodají jetou věc jako novou..

Prevaznu vacsinu vratenych a funkcnych veci predavaju, ako novu. Ale podla mna to nie je az tak velky problem, pokial je tovar plne funkcny a aj tak je tam plna zaruka.

dosku, ktoru niekto vratil by som nechcel, lebo ak isla ako ma, nieje dovod ju vratit => isla nahowno. Ak niekto predava rozbalene veci a dopredu na to neupozorni, tak to nieje spravne.

Už se mi to u Alzy stalo.U desky byl pípák, kterej tam předchozí majitel zapomněl a v balení chyběl zadní io panel do skříně.Deska pak musela jít na reklamaci (vadnej paměťovej bank).

na pci slotu neni zadna folie. byl jen ochrany plastovy kryt na CPU slotu. desku sem zamozrejme prohledl,nic na ni spatne neni.. ale krabice je u rohu jakoby promackla. jako kdyz prohnes papir. a das to zpet. tak tam,vidis ze ten papir byl prehlej. tak takhle je to na te krabici na rohu. jestli je to od jineho zbozi pri preprave nebo tak. nevim. jen me to trochu vystrasilo 😁 desku sem jeste nezapojil

U Alzy normálka, snad ještě nikdy mi od nich nepřišlo nic, co by nemělo promáčknutou krabici. Ale může to být samozřejmě problém dopravce. Ale když si objednávám u konkurence, tak nikdy balíky nejsou v tak hrozném stavu. Jako kdyby jim balíky už padaly v expedičním depu přímo v Alze :D .

Může, ale je to v pořádku.ČOI a i ostatní subjekty se vyjádřili, že v případě vrácení do 14 dnů je zboží nové a nelze po zákazníkovi žádat žádnou finanční kompenzaci.Máš ale na něj plnou záruku.Je úplně jedno jak se k tomu staví obchodník. Údaj o rozbalení není nikde popsán = vyžadován legislativou.

na deskách žádná samolepka nebývá. Nevím o tom že by některý z výrobců krabice lepil.A kdybysme ti řekli že tam samolepka má být tak bys dělal co ? Nemohl bys spát, nebo bys to kvůli tomu šel vrátit ??

Asi vyšiluješ zbytečně. Teď mi přišla deska Asus z jiného e-shopu a krabice byla taky bez samolepky.

krabice nevyhadzujem odkladam, nosim v nich kolace a zakusky. Mam tu asi 30, ani na jednej nieje samolepka. Napr. na zdrojoch je, namatkovo Fortron Hexa 500W. Seasonic prime gold 650 nieje..

Tak nedávno jsme kupoval Internetové, FM/ DAB+ rádio Kenwood. Dostal jsem očividně rozbalený kus. Obal bez pečetě, natržený. Po zapnutí bylo jasné, že už to někdo nastavoval a chybělo příslušenství. Reklamoval jsem to. Prý se někdo spletl. Okamžitě mě byl nabídnut nový kus. Druhý den byl na prodejně a vše bylo v pořádku. Byl ve dvou obalech, vše jinak poskládané v krabici, zapnul se průvodce prvního nastavení... Bylo to poprve ,ale škovalo mne, že někdo odešle pro zákazníka rozbalený a použitý výrobek.

Alza přebaluje použité zboží jako skoro každa jiná firma, tam kde to výrobce zafixuje, tam je uvedeno "rozbalené zboží".