» Poradna » Ostatní

Muze 8 cm CD poskodit CD mechaniku???

Zdravim Poradnu!Nekde jsem cetl ze muze male medium v normalni mechanice tuto mechaniku poskodit... Snad ze ten Laser pri nacitani media jde i tam kde by normalne melo byt cd, ale v pripade 8 cm CD tam neni nic???Co si o tom myslite???Diyk Vlada

Odpovědi na otázku

Nesmysl, to je nějakej blábol, drtivá většina mechanik s 8 cm médii počítá a má na ně i středící mezikruží na šuplíku. Na všech mechanikách nemusí být chování k malým CD optimální, ale určitě je to nepoškozuje. A pokud by laser zamířil někam mimo, tak to rozhodně nepoškodí mechaniku (nejsou to lasery ze Star treku, aby Ti rozřezaly počítač ...)

No pozóór, mluvíme tady o moc nebezpečné záležitosti. Jednou jsem vrazil do mechaniky"malé" CD a laser začal normálně šmejdit okolo CD, nějak se odrazil a škvírou ve dvířkáchvylítnul z kompu ven, mně přímo do oka a seškvařil mi rohovku na pravém oku. Už nemusímna drahou operaci na zmírnění krátkozrakosti. Teď pracuji na druhém oku, jednou se snadzase laser trefí.Pozn. Je to ale fakt nebezpečné, z jedné mechanicky poškozené CD ROMky můj děda          vymontoval laser a dnes s ním na zahradě řeže normálně trubky. Tak bacha !

Tento příběh mi připomíná jednu historku zde v Poradně nedávno uveřejněnou: Jistí "borci" prý vymontovali lasery z CD-ROMek a hráli si na StarWars!

Pokud mas kvalitni mechaniku a kvalitni medium tak by se ti nic takoveho met nestalo. Pokud nemas mechaniku z roku jedna nebo neco podobneho, tak by jsi mel zustat v klidu.

Já teda nevím vo čem mluvíte,ale pro mě je u PC důležitej ten vysouvací držák na kafe.

Kazda normalna mechanika je robena aj pre klasicke a aj pre mini cd media. Z osobnych skusenosti by som povedal ze tie 8 cm media su este lepsie citatelne ako klasicke. Bude to asi tou ich fyzickou velkostou...mensimi vybraciami a pod... Take klasicke cdcko ti fpohode moze strelit v mechanike a neopravitelne ju poskodit... pri tom malom cdcku by som to vylucil. Hadam len jedinu mechaniku si s tym mozes pokazit...a to so systemom slot-in.

Problemy mozu nastat so "slot-in" pioneermi, t.j. take co nemaju dvierka, ale "natahuju" si CD sami do strbiny. Myslim ze som nieco o tom v navode videl, problem ale urcite nie je laser, ale len proste ta "vtahovacia" mechanika.Ak mas dvierka nemas problem ani s CD vo forme srdca alebo vizitky apod (aj take CD som uz videl).

Muze - na mym changeru je primo nalepka, ze se nemaji pouzivat 8cm media. Pokud mas ale suplikovou mechaniku a v supliku je drazka na 8cm cedecka, nemelo by se nic stat.

Tiez len mechanicky problem - specialna mechanika ktora naraba s mediami (u slot-in, viac-CD changer...).

Je to tak foch na médium má mezikruží co ´´zafixuje ´´ médium a navíc díky menšímu průměru nedochází k vibracím a to zlepšuje zpřesňuje čtení/zápis.Laser má nějaký ten výkon ale rozhodně nezapálí ani sirku natož plastový vnitřekmechaniky.Taky se vzdáleností klesá výkon laseru.Opticky to není poznat ale změření je to prokazatelné.