» Poradna » Programy

Musím určit, jaká hodnota je nejvyšší...

Zdravím - ani zde né moc velký pokrok...A] mám deklarovat tři celočíselný proměnný...B] musím určit, jaká hodnota je nejvyšší...Při snahu program kompilovat to hodí fail. https://pastebin.com/yMaNVuXb //Používejte pro kódy externí služby. Poradna z toho odstraní formátování a kód je nepřehledný. Upraveno.//

Odpovědi na otázku

Máš špatně syntaxi. Jak jsem psal už prve, podívej se, co ti říká překladač a podle toho opravuj.PrasatkoPee

Proč tam píšeš ty závorky za pomocna? A pokud chceš něco zapsat do pomocna, tak to musíš napsat doleva. Např.:pomocna = prvni;Máš to obráceně, takže si tam všude zapisuješ tu nulu do prvni, druha, treti.

No hlavně jsem mu to psal už před týdnem: https://forum.zive.cz/viewtopic.php

tebe je na programování škoda ...

nejdřív si nastuduj co je proměnná a co je metoda

Zdravím, tady mi to zase nějak nešlape. Mám tři čísla, a mám určit, které z nich je PROSTŘEDNÍ (pokud mluvíme o velikosti). Z nějakého důvodu se mi na konzoli zobrazí jen ta "Pomocná hodnota: 9"... :hmhttps://pastebin.com/nSrXhf7B

Vezmi si papír, napiš si ty 3 IF podmínky a dosaď si tam ty hodnoty. Zjistíš, že ve všech třech případech je podmínka false, tj nenajde ti to prostřední hodnotu a vypíše jen tu pomocnou.

Řešit tohle pomocí IFů je trochu na palici a rozhodně to nejsou jen 3 podmínky. Protože v případě čísel 1,2,3 funguje vzorec 1<2<3 a víš že 2 je prostřední. Jenže když někdo prohodí čísla a dostaneš 3,2,1 tak stejný vzorec 3<2<1 je false a 2ku ti to nenajde. Měl by jsi kontrolovat tohle vše:A<B<C C<B<AB<A<CC<A<BA<C<BB<C<AA nebo na to můžeš jít třeba chytře. Můžeš si ty 3 čísla seřadit od nejmenšího po největší (nebo i opačně to je jedno) a to uprostřed bude vždy prostřední číslo.

S tím naprosto souhlasím. Vzít si papír a tužku je někdy ta nejlepší a nejrychlejší metoda jak se dobrat k nalezení problému. K tazateli:Osobně bych to taky neřešil pomocí těch několika IF. Jakžtakž to může fungovat když jsou hodnoty jen 3, ale pokud by jich bylo 10, tak už by to bylo šílené. Osobně bych použil pro uskladnění těch honot nějaké pole. Btw, co je to za jazyk? Java?int[] pole = new int[]{ 40,78,55 }; No a pak si ve smyčce FOR najdeš minimum a maximum a třetí hodnota co zbyde je ta prostřední.

No a nebo si to pole seřadíš od nejmenší po největší a co bude přesně uprostřed je prostřední hodnota. Pak klidně těch hodnot můžeš mít 1000 a prostřední hodnotu najdeš pomocí stejného jednoduchého skriptu.

Protože to máš přesně takto napsané. V poslední podmínce máš prohozené proměnné, takže jediná podmínka, co je splněna, je ta 4., která vypíše pomocnou.if (treti >= prvni && treti <= druha)

Když jsi to řešil na poradna.net, tak to řešení s porovnáním prvních dvou a výsledek pak porovnat s třetím číslem bylo mnohem inteligentnější.A protože ti nikdo nedal rovnou hotové řešení, je zřejmě na čase se přesunout zase jinam, ne?