Multimetr z Číny

Zdravím, máte někdo zkušenosti s koupí multimetru z eshopů typu ebay, gearbest, banggood atp.? Rozpočet se pohybuje okolo 600 Kč. Nepotřebuji žádné pokročilé funkce, hlavně proud, napětí, odpor, ale samozřejmě bych se nebránil kapacitě, diodám, atp. Na způsobu volby rozsahu mi nezáleží. Bude sloužit pro studenta na střední školu.

Odpovědi na otázku

V tomto rozpoctu máte napříklal slabší Voltkraft z českého shopu, např. GME. Do Číny bych fakt nešel.

Kdo by to kupoval tak složitě, když to u nás stojí 200,-?

Navíc za těch 600 má u nás docela slušný měřák do školy

Nějak nechápu, co má za smysl tohle kupovat z Číny? Za ty peníze koupíš slušný základní přístroj u nás se zárukou. Ne že by to z Číny nemohlo fungovat, ale nebudeš mít jistotu, že to není nějaká druhá jakost, třeba nezkalibrovaný nebo se nevešel do tolerance.

Až ho koupíš, tak jakmile budeš mít možnost ho porovnat s kvalitním měřidlem, tak to udělej. Alespoň budeš vědět, na čem jsi. Stačí hlavní rozsahy 2V-20V-200V, 2A-0,2A-0,02A a 0,2kΩ-2kΩ-20kΩ-200kΩ. Některé měřáky se dají zkalibrovat, u těch levných stačí mít tabulku s opravami, kolik proměřují a kterým směrem.

Ty o chlup lepší měřáky měří i střídavé proudy a malá střídavá napětí. Ty levné střídavé proudy často neměří vůbec a střídavá napětí třeba s nejmenším rozsahem třeba 200V.

Pořídil jsem si PM18C https://www.ebay.com/itm/PEAKMETER-PM18C-Digit... . Plná spokojenost, jenom je dost velký. Napájení 4x AA tužkový článek.Prodává se včetně termočidla nebo o pár Kč levněji bez něj.

A na kolik tě celkově vyšel?

Už si nepamatuju, ale zhruba tu pětistovku. Ale snad není důležitá cena před dvěma lety, ale současná?

To já jen pro porovnání - GME za něj chce 790 korun (PROSKIT MT-1707), jinde je o pár korun levnější.

+ stovka poštovné. Ale zase dávají záruku.

Na první pohled je stejný, ale koukám, že PROSKIT MT-1707 má max. proud 10A, u toho mého je 20A. Buď dávají levnější bočník, nebo by ten můj při delším měření velkých proudů shořel.

Před časem jsem o něm uvažoval, měli ho jako novinku za levnější peníz, ale potřeboval jsem roztřídit větší množství rezistorů, tak jsem raději přikoupil automat.

Tady je za 22 dolarů s čidlem, je tam kupón na slevu dolar, tedy 21 dolarů, pokud používáš plnapenezenka.cz nebo jiný slevový portál, tak nejspíš dalších pár procent dolů:https://www.aliexpress.com/item/33022636752.html(Koupil jsem si taky s čidlem (termistor na kabelu), ale nikdy jsem ho nepoužil a už ani nevím, kde ho mám.)

Všichni zde varují před nákupem čínského multimetru. Ale uvědomujete si, milí chytrolíni, že všechny multimetry značkových výrobců (evropských, amerických) se vyrábí kdepak??No ano, v té zpropadené Číně.....

Jenže když ten Čínský koupíš od Českého dovozce a on při prvním měření začne hořet, tak ten škvarek můžeš jít omlátit o hlavu tomu prodejci.Když to koupíš v Číně, tak toho Číňana budeš blbě hledat.Z toho logicky vyplývá, že zavedený dovozce si dá pozor co dá na trh.

U jakéhokoliv zboží ale nejde o to, kde se vyrábí, ale v jaké kvalitě.

Ty jsi další z těch, co nechápou, že pro kvalitu výroby není směrodatné, jestli je fabrika umístěna v Číně, USA nebo Evropě, ale že směrodatné to, kdo přístroj vyvinul, jaké použije komponenty, jak kontroluje kvalitu výroby, jak vyladí software atd. Ne že bych fanouškem Apple, ale nechceš asi tvrdit, že kvalita výroby a výrobek jako celek je sladěný u nějakého Fangčung stejná, jako u iphonů, že ne?

Nemáš snad na mysli produkty MS nebo Boeing MAX, design made in India?Nebo že by si to jenom "neohlídali"...

Kdybys porovnal výrobky značkové a vyloženě čínské, tak bys takto blbě nekecal. A nemyslím jen multimetry, ale vůbec obecně. On je to fakt docela rozdíl.

Já mám několik multimetrů tohohle typu a jsem spokojený.https://www.ges.cz/cz/digitalni-multimetr-dm...

Jeden takový podobného stylu mám snad 20 let, už dosluhuje, rozpadají se plasty... Vyhovuje mi na něm ten samostatný vypínač, na některých typech člověk musí přetáčet ten střední volič do vypnuté polohy a to je otrava. Solidní velikost, napájení 9V baterka. Ty jsou sice relativně drahé, ale taky je člověk nekupuje každou chvíli.

No a ten koupený v cz když nechtěně odpálí napětím např. funkci měření rezistorů a půjde ho reklamovat tak ho asi pošlou do háje protože ho zničil neodbornou manipulací. Nebo můžu být svině a budu dělat že o ničem nevím. ono samo. Takové jednání se mě ale příčí, nemám na to náturu.

Takovej ten klasickej menší multimetr stojí 5 USD. A bohatě stačí. V Lidlu atp. se prodává to samý za 2x tolik.

Ano, jeden v takové cenové relaci jsem si kdysi koupil v Německu v Baumaxu, protože jsem potřeboval rychle něco změřit. Ukazuje o 10 procent jiné hodnoty, než jiné mé multimetry, takže je dobrý leda tak na zjištění, jestli někde napětí je, nebo není. Tím nechci říct, že každý levný multimetr je takový šrot, ale přílišné šetření při nákupu měřicí techniky nejspíš není na místě.Jo a taky tyhle levné hračky obvykle neměří střídavé proudy a malá střídavá napětí, tedy pro studenta nic moc.

V číně nakupuju hodně a potvrzuje se mi pravidlo že pokud něco v čr stojí 500kč a něco v číně stojí 500kč, tak to z číny bude KVALITNĚJŠÍ. Nebo to z čr bude stejně kvalitní jako to z číny třeba za půlku ceny.Jinak bych doporučil nějaký UNI-T, to jsou takový levný jakž takž značkový měřáky. Sám jsem si v číně nakoupil před asi 5 lety několik měřáků značky minipa, ale ty už tam neprodávají. Cena byla asi 700kč a funkce a zpracování super

No, možná pouze pokud se jedná o naprosto stejnou věc, stejné značky a stejného typu. A k tomu rozdílu si tak nějak přimysli shipping free. Ta "sleva" z Číny není zadarmo, což se zase potvrzuje mně a ne jen mně. Kvalitnější? HAHAHA....

Potíž je v tom, že u té činy nemáš žádnou jistotu, že se to.z fabriky dostalo standardní cestou. Mohlo se to ven dostat mimo výstupní kontrolu a i když to bude totožný výrobek, jaký koupíš u nás dráž, tak nemusí stejně fungovat. A to.rikam jako člověk, který z Číny přes ebay nakoupil stovky výrobků

UNI-T bych už nekoupil. Po zkušenostech s UT-70A, 2 kusy jeden z AV-elektronik druhý už nevím a oba do několika měsíců K.O. Vím že je to již historický model ale důvěru už nemám

Mám tenhle a nemůžu si ztěžovat.https://www.aliexpress.com/item/32780257451.html

No fuj, hnus, sorry...ověřoval jsi třeba jeho přesnost?

A v propagační grafice používají obrázky vykradené od Fluke - což je jeden z nejlepších výrobců těchto měřáků. Hned to ve mě vzbudilo důvěru a objednám jich aspoň 10

Když si položíš otázku, kde se vyrábí voltmetry, které koupíš u nás, tak stejně dojdeš k odpovědi, že v Číně. Otázkou je jen kvalita. Když koupím voltmetr za $3, nemůžu čekat, že to bude hitparáda, ale jako zkoušečka a pro hrubou představu postačí. Voltmetr na úrovni $20 bude odpovídat ceně u nás kupovaného kolem 1000 Kč a víc. Včetně kvality provedení, přesnosti atd. Existují třeba i takové "hnusy":https://www.aliexpress.com/item/32946430125.htmlna to, abys získal představu, co ti leze ze zdroje, jestli je to sinusovka, jak ti PWM reguluje to stačí. Má to vzorkovací frekvenci 200KHz, takže na frekvence do nějakých 20 kHz to stačí.

Tak jasně že i značkoví výrobci myjí svoje fabriky v Číně, ale i tak se to liší. Záleží jestli chceš měřák, nebo zkoušečku, která se jako měřák tváří. Já chci měřák, mám stolní multimetr za...., chci osciloskop, mám stolní. Kdybych chěl kapesní osciloskop, tak třeba Fluke. Netvrdím že je potřeba každému měřák Fluke, ale zase taky nic pochybného. Na levných shitech už jsem se vyškolil...

Taky záleží na tom, jak moc se tomu chceš věnovat. U tebe chápu, že chceš profi nářadí. U člověka, který potřebuje mít doma něco, aby poznal, že je v zásuvce napětí stačí i to nejlevnější. Naopak uvítá, když to bude mít automatický rozsah, protože s manuálním bude po několika měřeních a špatně přepnutém měřáku shánět nový.Co se týká přesnosti, porovnával jsem několik od těch nejlevnějších až po ty dražší a lišily se na u řádu desítek voltů na desetinách voltů a to je pro běžné měření dostatečná přesnost.

Pre študenta do školy kúp hneď dva tie meráky. Je možné, že sa budú učiť merať V-A metódou na ktorú sú potrebné dva meráky. Nejde to merať jedným. Ale opýtaj sa v škole, možno ti povedia presnejšie čo majú v pláne učiť.

Děkuji všem za rady, sal jsem na Vás a recenze na heurece a objednal jsem tento: https://ampermetry-a-voltmetry.heureka.cz/uni-t-ut131b/

No jasně. Střídavé proudy neměří vůbec a nejmenší rozsah střídavého napětí 200V.Že jsem se vůbec obtěžoval do tohoto threadu přispívat.

Nepatrně vylepšená verze šedesátikorunových ukazovátek .

pred "dal jsem na vás a na recence" ..kdo mu tady takovej verk doporučoval ?

Já to nebyl !

Ok, ruším objednávku. Tento je lepší? Má i automatickou volbu rozsahu a měř střídavý proud. https://www.abctech.cz/digitalni-multimetr-peakm...

Ak by nebol lenivý, zdvihol tlf. a informoval sa v škole, tak možno práde na to, že škola má laboratórium v ktorom sa študenti učia merať to, čo práve preberajú, tudíž by mohol s tými finac naložiť rozumnejšie. Aj tak nekúpi merák, ktorý sa bude dať použiť na všetko čo sa v tej škole učia.

Díval jsem se na fotky z maturitních zkoušek, kde studenti měřili a měli klasické multimetry za pár stovek.

A jaký je požadavek specifikovaný tou školou?Přece neřekli "kupte co Vás napadne".

Bohužel... https://ctrlv.cz/R8DV

To si musí všechno sami koupit? Za mých školních let jsme vše ve škole dostali, na praxi i na praktickou část maturitní zkoušky.Jinak syn snad ví co vše se škole učili, jestli je možné že třeba bude potřebovat měřit i kapacitu, indukčnost, tranzistory...tohle fakt neumí každý měřák. No je fakt že měřák za 200 to neumí snad ani žádný "čistě čínský". Ale v první řadě byste se měli orientovat podle učiva, uvážit co může vše muset měřit.

A sorry, to není k maturitě, to je do 1. ročníku. Tak tam snad kapacitu nebude potřebovat měřit, ale já bych do budoucna šel i do kapacity a tranzistorů. Jen pozor na ty svorky pro kondenzátory, některé to mají dost na houby, blbý kontakt, blbě se tam strkají dráty...buď s lepšími svorkami, nebo takový, který kapacitu měří na sondách.

tak logicky se dá předpokládat že si vystačí s měřením nízkých DC napětí a proudu + odpor. Tedy stačí v podstatě jakýkoliv multimetr. Střídavé napětí a nebo proud měřit nebudou (kde by k tomu přišli). Další funkce jako měření kapacit a frekvence bych taky nečekal první roky.

Co to má být za školu, kde nejsou vybavené laboratoře a dílny?! Raději si nepředstavuji štípačky za tu jejich předpokládanou cenu. Což jiná škola?

Vybavené jsou. Všechno si musíme kupovat nejspíš, protože budeme jezdit na praxe do různých firem, nejen ve škole.

A v té firmě vytáhnete svůj měřák u kterého bude značně nejistá přesnost a tím budete měřit?Nějak si to neumím představit.

Tak to je ještě větší kravina. Každá (slušná) firma je vybavená, a dokonce podstatně lépe než těmto srandami.

Opravdu nevím...Jedinou informaci, kterou nám poskytnuli je ta, že máme mít multimetr... Myslíte teda, že ten peakmeter je vhodný, nebo za podobnou cenu tento: https://www.ges.cz/cz/digitalni-multimetr-dm... ?

no nechci ti brát sebevědomí, ale v kolika takovejch firmách si pracoval ? "firma je vybavená" tyhle levný se používaj dost často protože to prostě většině elektrikářů stačí. Navíc se to tahá všude sebou a drahej nikdo nosit nebude.Potřebuješ měřit jestli někde napětí je a pak zhruba kolik, ale ne na setiny.. když mám někde zdroj 12V tak mi stačí změřit že tam je kolem 12V a nebo 0, když potřebuju změřit odpor vinutí motoru nebo trafa tak zase nepotřebuju na setiny ale stačí mi když zjistim že jedno vinutí je zkratnutý a á jinej odpor než ty další.. V AC měření zase stačí rámcově, na setiny se tam nehraje.No a takhle dlouho mudrovat a řešit multimetr pro studenta.. je to spotřebák.. tak si prostě něco koupí a když mu to nebude vyhovovat nechá ho doma tátovi a koupá se jinej už s přesnym požadavkem.. Už se tu prostě řešej blbosti.

Nemyslím měřák, ten opravdu na takové orientační měření stačí levný, někde v laboratoři asi dělat nebude. Ale nářadí určitě lepší. Už vidím jak přijde student do firmy na praxi a dostane seznam věcí, co si má sám koupit To je blbost. Ještě že asi nebude pracovat s osciloskopem, někdy v budoucnu

v tý firmě ho stejně k ničemu samotnýho nepustí.. svůj multimetr asi ani potřebovat nebude, to jen škola to uvádí. Kdyby měl na praxi ten student opravdu něco produktivně měřit, tak mu tam dají něco přesného co tam používají.. proto je prostě jedno co koupí. Pro je ho potřeby stačí i ten z lidlu a to bohatě (vůbec neni špatnej)

S tou přesností jsem fakt nemyslel měřák. Myslel jsem to obecně, je blbost aby si student na praxi musel brát svůj měřák a své nářadí, ať ho k něčemu pustí nebo ne. K nám taky chodí praktikanti a vše samozřejmě dostanou. S sebou potřebují jen svačinu nebo peníze do kantýny a drobné na kafe do automatu.

Ja mám multimeter za 170 € od Keysight, ale všímam si dobré recenzie aj lacnejší Peakmeter. Ak to budeš používať na 220V a chceš mať istotu, tak určite nemusí kupovať Keysight za 4350 Kč ako ja. Peakmeter postačí. Dokonca aj ten Keysight je CAT III do 600V.

Je to drahé ako sviňa a nemá to CAT IV do 1000V.

*Ak to nebudeš používať na 220V. Sorry za tento preklep.

Ještě tam máš jeden překlep

Máš tam ještě jeden překlep:https://ctrlv.cz/shots/2019/07/12/yEpU.png

230 atď.

"Ja mám multimeter za 170 € od Keysight, ale všímam si dobré recenzie aj lacnejší Peakmeter. Ak to budeš používať na 220V "asi seš trochu mimo ne ? Bavíme se tu o multimetru pro studenta do 600 a ty zmiňuješ něco za 5000 a měření 220V (k tomu se student vůbec nedostane a když tam rozhodně ne se svým multimetrem na půdě školy)

kup tohle z Lidlu.. za tu cenu je to luxus, funguje, měří, záruka 2 roky.. https://www.lidl-shop.cz/POWERFIX-Digitalni-multim...

konecne rozumna odoved.

ten vypadá dobře.. pěkně do ruky, velkej podsvícenej displej a má všechno potřebný.Sám si ho objednám i když mám doma už 3. Líbí se mi

dakujem za tip