» Poradna » Počítačové sítě

Multimedialní NAS

Dobrý den,chtěl bych znát zkušenosti uživatelů NAS a jejich tipy na pořízení právě jejich hw.Mám 7let starou televizi, která mi nepřehrává DTS a nemá ani LAN. Navíc jsem pořád nucen kopírovat soubory na externí HDD z PC a následně zase připojovat k TV.Napadlo mě proto, že si pořídím multimediální NAS, které připojím přes HDMI k televizi a zabiju tím 2 mouchy jednou ranou.Otázkou je, který NAS koupit. Zatím se mi nejvíc líbí:Synology DS216playhttps://www.alza.cz/synology-diskstation-ds21... a Asustor 3102Thttps://www.alza.cz/asustor-as3102t-d3951100.htmO Synology jsem slyšel, že má sw jako Apple(stejný sw na všech zařízeních, jen fce jsou uvolněné dle hw specifikace).A teď babo raď Díky všem za reakce.

Odpovědi na otázku

Synology NAS nemají HDMI výstup, takže na ně pro tento účel zapomeň.Mám osobně zkušenost s Asustor AS3104T, což je to samé jenom 4 diskový. Výkon toho NAS není dostatečný pro plynulé přehrávání videa s vyšším bitrate. Asustor vydal nový model se 4 jádrovým procesorem AS3202T. Ten je u nás zatím málo dostupný, viz:http://www.heureka.cz/Dále je možné uvažovat o QNAP TS-251+, viz:http://diskova-pole.heureka.cz/qnap-ts-251-plus-2g/

wow, tak to jsem si u Synology vůbec nevšiml. Díky za upozornění.Ten Asustor je mi nyní milejší. . O tom vyšší bitrate jsem už četl, ale jednalo se o sekání při přehrávání 4k videí, tedy s FullHD videem v mkv kontejneru by neměl být problém. Ale zkusím se po něm pozeptat. Díky

... projevuje se i ve Full HD, 4k video nepoužitelné...

Ahoj,Tak co se týče HW specifikace, je na tom, z uvedených linek Asustor proti Synology podstatně lépe. Co se týče zkušeností, mohu mluvit jen za Synology, mám doma https://www.alza.cz/synology-diskstation-ds21... takže uživatelské prostředí Asustoru neznám. Co se týče Synology, tak jejich přístup ke koncovým uživatelům je skvělý. Pravidelné updaty, skvělá podpora, uživatelské prostředí systému (DSM) je "blbuvzdorné" provedení HW bez chybné, NAS mám v nepřetržitém provozu již 3tím rokem a žádná chyba, nebo problém. Osobně bych šel do synology i když za vyšší cenu. Toto je můj subjektivní názor na Synology, nemohu posuzovat Asustor, jelikož ho neznám..Přeji hezký den

Ahoj a díky za reakci.Našel jsem stránku, kde mají informace o posledních udpatech všech NAS OS. A popravdě mi přijdou všechny skoro stejné. Jde o Linux, jen vizualizace je jednou jako na Androidu, jednou jako Ubuntu a další jako Windows.Bohužel, jak bylo v reakci víše popsáno, pokud Synology nemá HDMI, tak je pro mě bezpředmětné o něm uvažovat. Nemám televizi s jakýmkoliv připojím k síti, takže potřebuji něco, co bude video posílat přímo do TV

já mam doma qnap 269pro 2x4TB disky a NAS je připojena k postarší (7let) staré TV LG přes HDMI. Vše funguje skvělě, ovládánáí NAS je skrze mobil.