» Poradna » Mobily

Multimediální krabička k TV

Zdravím,koupil jsem novou TV, jenže má problémy s přehráváním videí z flash disků, externích disků, foťáků atd. Nepřehraje dobře polovinu všech filmů a videí co mám, včetně videí přímo z foťáku. Hlásí že video nejde přehrát.Mohli by jste mi prosím doporučit nějakou rozumnou Android krabičku která by zvládla přehrát pokud možno co nejvíce formátů videa? A kdyby byla celá česky (kvůli manželce), tak jenom dobře. Cena cca 2000 - 2500 Kč.

Odpovědi na otázku

Nějakou TV,nějakou krabičku,nějaké filmy. No na to se prostě odpovědět nedá.

Nejlepší "nějaká" krabička k TV je šikovný Mini PC, protože na něm zobrazíš, otevřeš a přehraješ vždy a všechno. A nejen to. ♥

Cena kolem 2000 Kč? Jinak souhlas.

Klasicke HTPC uz je za zenitem... bylo to fajn kdyz nebyla jina rozumna moznost, dneska koupim AndroidTV/AppleTV a zapojim a koukam... a nez doskladas a odladis HTPC tak mam odkoukanou celou serii serialu

Možná bych doporučil Fire stick 4K od Amazonu. Bohužel se nedá objednat přímo z Amazonu (kde je za pár šupů), pokud nemáš adresu v DE, nebo A. Dá se koupit všude jinde. Verze bez 4K je taky dostačující. Do toho, ale i do ostatních Android boxů nainstaluj hned ze startu Aptoide TV a máš vystaráno.

Z Německa to jde přes https://www.mailboxde.cz/ bez problémů.

Díky, to mě nenapadlo a tiše se stydím. Hned to jdu přes ně objednat.

Mám https://www.techtube.cz/p/11658/mini-pc-mk802-iv-... a přehraju v něm vše, co v mobilu, jen je nutno k tomu dotáhnout NET - wifi to sice má, ale není nad kábel. Přihlásíš se do googleho účtu, nainstaluješ slušný player a jedeš.

Popravde vetsina levnych (nejen) cinskych krabicek pouziva telefoni/tabletovou verzi Androidu, takze sice je k dispozici nepreberne mnozstvi aplikaci, ale casto je problem v ovladani, kde se nepocita s absenci dotykove vrstvy, musi se to pak ruzne resit mysi, klavesnici, airmouse, vetsinou v kombinaci s DO... ergonomicky des...Nektera zarizeni jsou vybavena AndroidTV systemem - zde ovladani upraveno pro jednoduchy dalkovy ovladac, v Play Store jsou dostupne pouze aplikace ktere jsou pro tutu platformu upraveny, tzn. neni jich tolik, ale nastesti pribyvaji. Diky tomu nenarazis na problemy s ovladanim.V nouzi nejvyssi lze nahrat telefoni/tabletovou verzi aplikaceZde je na vyber z tech bezne dostupnych treba Xiaomi TV box, Nvidia Shield, nebo treba novy STB od sledovani.tvZ cinskych krabicek treba Mecool KM8 (ten pouzivam) nebo KM9 - u techto je potreba dat pozor na DRM/certifikaci ktery vyzaduji nekdere VOD sluzby, napr. Netflix - ten napriklad neni funkcni. Bezproblemova je taktez (kdo by to rekl) AppleTV, zde ale musis veskery obsah streamovt bud z internetu nebo z NAS uloziste.Beznemu x86 HTPC bych se vyhnul, v dnesni dobe uz nedava smysl, mnoho prace casu a penez, a vysledek bude horsi nez u boxu s AndroidTV

Používám běžně krabičky z Číny v ceně od 650 Kč s chipsetem Amlogic S905W a šlape to jako hodiny. Není třeba se toho bát. A pokud se vám nelíbí Android, jde do toho snadno nahrát alternativní firmware, ale to jsem nikdy nepotřeboval, ten Android s Kodi funguje zcela dostatečně.

Rpi to udela za tebe, jen to neni android. Pro me ale vyhoda. Start je do par s. u nadroida nevim. Proste mam kodi s Libreelec. Na android se to da dat taky, ale myslim ze to bude startovat jeste dele.

Chyba 4K a HEVC.

Koupil jsem novou TV model 2010 a nejdou přehrát videa.Nebylo by od věci upřesnit tu tvoji "novou" TV.

Pokud se tazatel ptá na multimediální krabičku k TV, tak je úplně jedno jestli je to 10let stará popelnice, nebo nejnovější super-ultra-úplně-nejvíc-nejlepší TV na světě.