Multimediální centrum

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem komponent pro stavbu (resp. upgrade) multimediálního centra.Momentálně mám doma čínskou noname desku s Via Epia na které mi běží Ubuntu server + Twonky server + FTP server. Toto MMC používám ke streamování filmů na smart TV. Bohužel v Twonky serveru nefunguje FF a REW a celé je to dost málo user friendly - filmy nahrávám přes FTP ...Proto bych chtěl tento systém změnit. Deska s Via Epia má velice slabou grafiku a tak nezvládne přehrávání filmů ve FullHD.Proto bych chtěl poradit s výběrem HW pro malé MMC pro přehrávání filmů na TV. Místo serveru budu mít klasický desktop ... asi Ubuntu s XBMC. Poraďte mi prosím jakou mám zvolit základní desku + procesor + paměť aby to zvládlo FullHD, mělo HDMI výstup a co nejnižší spotřebu. USB 3.0 potěší. Form factor desky by měl být spíše menší. Díky.

Odpovědi na otázku

Zkuste tohle:http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.phpSám to používám i na video full HD. Za ty peníze cca 1900,- Kč bez RAMky a HDD nikde nic lepšího nekoupíte. Minimální spotřeba 10W.

Hmm, není to špatný, ale jako minus vidím Displayport a jeden sata port.Měl jsem na mysli spíš normální ATX/ITX desku, kde je vetší konektivita HW.

Redukce Displayport na DVI nebo na HDMI stojí jen cca 100Kč na ebay.Schválně si to s CPU i5 zkuste postavit a nedostanete se níže než na 3násobek ceny u stolního PC.

Je mi jasné, že základní desku s i5 za stejnou cenu nesezenu.Tady jsou má ale:bez zárukykonvertor displayport to hdmi může snižovat kvalitu obrazuněkdy chybějící audio při konverzi DP to HDMIjeden sata port (mám dva disky)

Je otázkou, zda-li potřebuji i5 na přehrání FullHD videa.