Multi tiskárna do menší firmy.

Dobrý den, hledám barevnou multifunkční tiskárnu,tisk +-15000 stránek ročně,duplex,co nejnižší náklad na tisk,zatím jsem našel tyto dvě,prosím o radu nebo doporučení,děkuji.https://www.alza.cz/canon-imagerunner-c1325if... https://www.alza.cz/oki-mc573dn-d4592546.htm

Odpovědi na otázku

"co nejnižší náklad na tisk" má inkoust a ne laser (tam si tak na 2-4 násobku za stránku)Pokud jde o cenu, tak svědčená kancelářská inkoustovka...https://www.alza.cz/epson-workforce-pro-wf-65...

Na kolik vyjde jedna stránka? Já mám v kanclu HP402 a dostanu se reálně kolem na 11 haléřů za stránku a to tisknu tabulky a grafy, takže papírových 5% pokrytí vždycky o hodně překonám.

Obecně:- čím dražší, tím menší nervy, do firmy bych začal nad 10 tisíc- HP po desítky let nejsou zklamáním i co se týče podpory a dostupnosti tonerů- OKI velmi špatné reference, zejména nákladný provoz- a špičkové co do kvality, podpory a minimální náklady na toner jsou desítky let Kyocera (patent na keramické válce, který zatím nikomu neprodali)http://www.kyocera.cz/produkty/podle-typu/barev...

A kolik jsi Kyocer viděl v provozu ?

Ve logistické firmě po dobu několik let jsme měli postupně přes stovky Kyocera - černobílé/barevné, stolní i na chodbě velké.

Kyocera jsou dobré, máme je. Zde nedávno diskuse:Oki MC tiskárny - jedno velké zklamáníhttp://www.abclinuxu.cz/blog/Max_Devaine/2019/8/o...

OKI má náklady dobré , pokud se i v konkurenci používají originální tonery. Ale OKI neoriginály snáší mnohem hůře, jsou tak dělané, že např. válce, pokud jsou samostatně, se nekvalitními neoriginály ničí, zatímco HP je většinou použije bez problémů.

Opomněl jsem, měly by být s PostSript nebo PCL, ne takzvané nejlevnější 'Windows printer'.

V Computeru je letos testovali. Myslím, že vyhrála barevná multifuknce OKI hlavně díky suveréně nejnižšním nákladům na tisk.

Kdo financoval test? Jako u aut? I Němci věřili testům TÜV (nemyslím emise - myslím žebříček spolehlivosti) na auta, než se vše profláklo. Záleží, jak se nastaví váhy na jednotlivé parametry.

Tak jestli jsi někdy četl Computer, tak víš, že součástí každého test je tabulka s přehledným hodnocením objektivních parametrů. Na tom, kolik stojí vytištění normované stránky se fakt nic sfalšovat nedá.

Nerikaj ti naiva, ze ne...

Canon iR-C1325if má neskutečnou spotřebu nádobek na odpadní toner, hůře se shánějí, dost stojí. Vydrží stěží 1/10 toho, co je uváděno.

Ja jsem zvazoval HP M477fdn, ale porad mi to prijde spis tak jako domaci nez do vetsi firmy pro X lidi.

jen takové doporučení na zamyšlení se ... bude to jediná tiskárna ve firmě, nebo jich tam bude více? Pokud jediná a jste na ní závislí, tak bych doporučoval oslovit spíše někoho, kdo se zabývá tiskovými řešeními a dokáže k tomu poskytovat rychlý servis přímo u zákazníka. Ono čekat měsíc na vyřízení reklamace není pro chod firmy moc OK. A nemusí jít jen o selhání HW, ale i o takové blbosti, jako řešení nalepených štítků na válec atp.

V tom případě se to řeší pronájmem. Zajišťují čištění/servis, doplnění provozního materiálu a při poruše zpravidle jen dojezd autem určuje dobu výpadku (instalace náhradní, v případě starší nabízí novou).Měli jsme v jedné firmě a majitel byl spokojený i s náklady.