» Poradna » Počítačové sítě

Multi-nat? - hledám gigabit router (klidně i bez wifi) ale hlavně s multi-nat

Zdravím. Mám internet se dvěma veřejnými ip adresami. Potřebuji posílat skoro vše (80,8080,443, atp.), co přijde na jednu veřejnou ip adresu na jeden komp v lance a podobně skoro vše, co přijde na druhou veřejnou ip adresu, na jiný komp v lance. Internet je přiveden jedním kabelem, druhá ip adresa je alias. Nemůžu žádný gigabitový router, který by to uměl, najít. ASi ten termín multi-nat není přesný. Nicméně to tak nazývá tp-link, ale ani na jeho stránkách nemůžu takový router najít. google multi nat site:alza.cz = 0. Operátorka nevěděla, o čem mluvím. Rozpozná ale mixer od televize. Díky moc za jakýkoli tip. Ahoj Tom

Odpovědi na otázku

ubi edgerouter x, 60€ alebo tak. Su 2 verzie, lacnejsia nema SFP, drahsia ma.

Souhlas. Nebo gigabitový Mikrotik...

Udelas na EdgeRouteru i zpetne routovani, tj. aby pakety odchazely se stejnou IP adresou, z jake prisly? Nevim, ptam se. Obcas to u nekterych routeru byva problem.

predpokladam, ze PC1 nebude vediet o existencii "druhej wan" o tej bude vediet len PC2.

To sice neni odpoved na otazku, ale v danem pripade to nevadi, fungovat to bude stejne.

Libovolny gigabitovy Mikrotik...

To prece neni zadny problem. To umi i Ubiquiti USG ikdyz konfigurace toho je dost zabava (cti peklo) - neni to uplne bezne aby mel clovek treba cely rozsah verejnych IP, tak s tim klikaci rozhrani proste nepocita. Ale umi to - u jednoho cloveka to na ni mam (trval na Unifi svete kveli fancy grafum), byt normalne bych na to dal normalni router s plnohodnotnym OS pripadne Mikrotik.

Mikrotik RB750Gr3 to zvladne bez problemu.

Děkuji moc všem. FAscinuje mě, kolik lidí je ochotných v neděli večer odpovídat neznámému zoufalci. Koupil jsem právě MikroTik RB2011iL-IN za 2136 s dph i zdrojem. Tak snad no nějak zvládnu nastavit.

Popravde me zaujal ten buzz word "multi-nat". V zivote jsem takovou vec teda neslysel, tak mozna proto se tu seslo vic lidi

Tak možná proto jsem nemohl žádný router, co by to uměl, najít.