» Poradna » Notebooky

Můj záložní notebook ovládá duch

Ahoj,nerad bych, aby se to tady zvrhlo v diskuzi, jestli je lepší Mac nebo Windows, protože samozřejmě všichni víme, že Mac :DMaca jsem ovšem poslal na výměnu baterky do servisu a dostal jsem z firmy Dell Vostro 15 3000. Je tam Win 10. Asi 3 dny fungoval bez problému, dnes jsem ho spustil a pro přihlášení musím zadávat číselný pin. Nešlo mi do toho pole nic psát, i když kurzor blikal. Restart. Zkusil jsem znovu a přihlásil jsem se. Vše šlo normálně asi 10min. Náhle, když jsem chtěl scrollovat myší dolů v Chromu, tak místo toho začal obrazovku zoomovat. Nahoru do vyhledávače jsem napsal "k", ale místo písmena se otevře nový Tab Chromu. Když třeba zmačknu "j", tak se otevřou stažené soubory, když jiné písmeno, otevře se tabulka pro uložení souboru.Když notebook restartuju, tak vše na pár minut zase funguje. Zkoušel jsem i ten předinstalovaný prohlížeč, dělá to stejné. V rámci firmy používáme Teams, tak tam když jsem chtěl psát do chatu, nedělo se nic. Myš místo scrollu opět zoomovala.Napadá někoho jiné řešení, než si koupit druhý Mac? :D

Odpovědi na otázku

Podle všeho máš na tom Dellu zamáčklé Ctrl. Protože všechny zkratky co jsi napsal jsou Ctrl + J, Ctrl + scroll atd.

Díky za odpověď. Napadá mě, co by to mohlo být. Mám do toho zapojenou myš Roccat Tyon. Na nějakém tlačítku mám nabindované ctrl. Žádné ovladače jsem do toho Dellu neinstaloval, tak je možné, že to možná začalo zlobit a nějak se skrze myš mačká ctrl. Akorát i když už mě před tím napadlo myš vypojit a zapojit jinou, tak to nepomohlo. Zkusím ale teď te notebook používat od začátku bez té myši.

Vyzkousejte jinou klavesnici.

Pokud to nedela ta tvoje mys, posli Della do servisu za svym Macem.