» Poradna » Mobily

Můj telefon mi nabízí wifi sítě jen 5 GHz

Ahoj, měl bych otázku. Můj telefon Xiaomi Mi 10T Pro 5G mi z ničeho nic začal mezi dostupnými wifi zobrazovat jen ty, které jsou "WiFi 5G". Nevíte někdo, co se s tím dá dělat?//Titulek upraven kvůli nepřesnímu označení frekvence wifi.//

Odpovědi na otázku

Tovární nastavení

Doporučuju začít rozlišováním 5G ( tj mobilní síť - GSM ) a 5 Ghz - tj jedno z pásem používané pro Wifi :)

Moc se omlouvám, že jsem se špatně vyjádřil, to se Vám určitě nikdy nestalo, viďte.

Tak řekněme, že to zásadně mění obsah dotazu s nadpisem ...

Ne, nestalo. V takhle zásadní věci ne. To je jako splést si kulturu s kulturistikou.

Nemáš náhodou zapnutou funkci "Uskutečnithovory pomocí Wi-Fi?"

Žádné WiFi 5G neexistuje.

Tak si ty články přečti Jsou to clickbaitové nesmysly. 5G WiFi je jen zkomolenina.

WiFi 5 - 5GHz - 802.11achttps://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

On píše WiFi 5G, ne WiFi 5 A žádné WiFi 5G neexistuje.

No, je to něco jako "chytrý mobil". Také neexistuje a všichni o něm píší a mluví. Smart neznamená jen chytrý v překladu, ale i šikovný, slušný, elegantní, módní ...

Smartphone nebo-li česky chytrý mobil, je oficiální označení kategorie mobilů Kdežto WFi 5G je jen zkomolenina, žádné oficiální označení

802.11ac nemá přímou spojitost s 5 GHz. Na 5 GHz funguje / fungovalo 802.11a, 802.11n, 802.11ac, 802.11ax. To první mělo kanály jen v ~5 GHz pásmu, to ostatní na 2,4 GHz i 5 GHz a to poslední nově taky na 6 GHz.Spojovat tedy 5 GHz s 802.11ac tedy nedává smysl.(A jinak souhlas s tím, že WiFi „5G“ neexistuje. 802.11ac má přezdívku WiFi 5 (tedy, musí to být Wave 2, jinak je to v podstatě WiFi 4).)

To nejsem já. asd

To už je úděl lidí, co si tady nezaregistrují přezdívku, že se za ně potom může každý Jouda vydávat

asdPletieš si to.Existuje WiFi 5 GHz (má aj značenie WiFi 5) - ale je to norma pre 802.11 ac - pretože je aj 2,4GHz norma 802.11b,g (nové značenie WiFi 4) https://techbox.dennikn.sk/wi-fi-ma-nove-oznacenie-c... A potom je mobilná SIEŤ 5G - kde sú iné frekvencie pre pripojenie medzi mobilom a bunkou - často je to v Čechách 3,7GHz, počíta sa aj so 6GHz, 20GHz....

Jinak jak píše sys32, tak jediné, co můžeš udělat doma sám, je obnova továrního nastavení. Tedy pokud ti to opravdu nezobrazuje žádnou síť 2,4GHz.