Můj první pc

Dobrý den, jakožto úplný panic co se týče počítačů sem píšu s prosbou jestli by mi někdo nepomohl sestavit vyhovující pc a to k práci s grafikou v programu Adobe After Effects, Autodesk Maya a případně Photoshop/Illustrator.Do teď jsem frčel na laptopu značky ASUS (win 8.1 64bit, 8gb RAM, i7-4500U CPU 1,80GHz, Nvidia GEFORCE 840m) A při větších nebo hromadících se projektech začínám pociťovat že už to nějak nezvládá, preview videa 200fps+ je nemožný, při projektu minuta+ už je to všechno spomalené apod.Inspirovat jsem se nechal panem "Jan Gryc" který na youtube vystupuje pod CZTUTORIALS. V jenom z nových videí [https://www.youtube.com/watch] popisuje svůj nový pc (specifikace v popisu) a je zde např grafika za 53 990,- což mi přijde docela zbytečné když sem do teď frčel na laptopu za 20k je mi jasné že on už to má na trochu jiný druh práce ale jestli by se tady někdo našel a poradil něco pro 20 letého studenta na financích nezáleží to už bych si pak přizpůsobil nebo koupil později :)

Odpovědi na otázku

Je pěkné, že tady narážíš na Gryce, ale ten stroj má na určitou práci. Ty musíš vědět co chceš s tím dělat, pravděpodobně také motion grafiku atd.. Dále raději napiš svůj rozpočet, protože je blbost čekat a našetřit si peníze na to (protože, v té době bude zase něco jiného).

Přečetl sis vůbec co jsem napsal ?

nejdřív si přečti text a pak dělej chytrého "je mi jasné že on už to má na trochu jiný druh práce"

Přečetl jsem si k panici a potom poslední odstavec. To úplně stačí

se nediv, že má komp za 100 tisíc, když už jen ten software stojí víc jak 50 000 Kč. Podle mne se pod cca 27 000 - 30 000 za bednu nedostaneš a to počítám i5, 16 GB RAM, nějaký systémový SSD + HDD na data, Windows, slušný zdroj a dedikovanou grafiku na GPU akceleraci. K tomu min. 24ku IPS - pokud bude 1920x1200 tak cca 7 000, pokud by měla být 2k 27ka, tak počítej tak dvojnásobek...

Pochopil jsi vůbec můj text ? Psal jsem že např grafika za 50k mi příjde moc že by se na ní dalo ušetřit.

však jo. Já ti snad cpu grafiku za 50 000? Četl jsi vůbec můj příspěvek?

Ano psal ale přijde mi tvůj komentář docela useless pro člověka který napsal že skládá první pc.

proč? Pokud řekne "OK, 50 litrů za to celé dám, není problém."tak mu navrhnu přehled konkrétních komponentů. Pokud mi řekne cosi jako hele, potřebuju to celé pod 30 tisíc, tak nemá smysl si honit triko dopředu.

Myslel sem to spíš tak že mám dejme tomu k dispozici 20k + bych pak prodal tenhle notebook, xbox + hry a příslušenství a prodal bych to podle toho kolik bych potřeboval :) Nějaké peníze bych si i třeba zapůjčil od rodičů..

a všechen ten software si taky půjčíš? 20 000 na sestavu s monitorem není nic moc.

monitor mám a software netřeba řešit

pak jsi měl ovšem od začátku napsat, že na to zpočátku máš jen 20k. Protože hláška, že nedáš za grafiku 50 tisíc ještě neznamená, že nedáš 50 000 za celou sestavu. A pak se divíš, že hned nenavrhuju sestavu...

Máš "dejmetomu" 20k nebo máš 20k?

http://imgur.com/a/QWWNF je zde například něco co by mi nemuselo stačit ? děkuji za tvůj čas když se na to mrkneš...

Ak už K CPU, potom Z170 doska. Ak nemáš veľké € obmedzenie, prečo case za 999Kč? Nemáš HDD. A keď si pozeral to video, fakt je, že pri spracovaní videa je lepšie aby boli 2 HDD. Zvukovku Xonar využiješ? Máš na to uši (ja isto nie)?

1) seznam na CZC se dá normálně zveřejnit, aby se dal prohlížet - proč obrázek?2) chybí ti tam Windows3) proč je tam ta zvukovka? Na desce zvukovka určitě je.

No vidíš a ide to aj takjto ! Len pripomienka , naozaj iba SSD 250 GB , lebo to je menej ako nič ! A na to čo chceč robiť je min. SSD 500GB + 1-2 TB HDD. PS. čo sa staráč či ten kolega potrebuje kartu za 50000 , ak by ju neptreboval , tak ju nekupuje a určite ju nemá na hranie , lebo -Nadštandardné model rady profesionálnych grafických akcelerátorov NVIDIA Quadro. Karta nie je určená pre potreby bežných užívateľov ai napriek svoj nevídaný výkon nie je vhodná ani pre náročných hráčov počítačových hier. Jej prvoradé uplatnenie sa nachádza vo vývojovom sektora , Kde jej špičkové parametre a špecifické vlastnosti využijú predovšetkým architekti a dizajnéri pre fotorealistické vykresľovanie 3D scén , Ale súčasne svoje využitie nájde aj vo filmovom priemysle ai napr. v zdravotníctve, kde vďaka podpore nových AXE knižníc dokáže zobraziť objemné dáta z ultrazvukových skenov.

Nemilý vysokoškoláčku, jsem EUoptimista a předpokládám, že ve dvaceti si již dokázal zvládnout dnešní maturitní zkoušku, ten tvůj grafomanský blábol jsme, my nehodní tvé velikosti, tak nějak pochopili, avšak chybí tam naprosto zásadní údaje, podle kterých lze poradit, což jsi nepochopil zase ty. Teď je jen otázka, zda někdo po tvých výstřicích notně zduřelého tzv. "zdravého" tzv. "sebevědomí" bude mít vůbec chuť.

"...na financích nezáleží to už bych si pak přizpůsobil nebo koupil později...""...monitor mám a software netřeba řešit..." Monitor pochopitelně v režimu PT-ZD a SW se nejspíše ukradne.https://www.czc.cz/124736,%20178263,%2017880... https://www.czc.cz/155324,%20184529,%2017880... - to už by bylo na serióznější práci, na výběr dvě GK.Volba os dle: https://knowledge.autodesk.com/support/maya/troubleshoot... ; https://knowledge.autodesk.com/support/maya/troubleshoot...

vidím že to díkybohu stále jede na W7, protože já osobně bych se na pracovním PC vyhnul Windows 10 kde mi to střídavě updaty budou rozdrbávat a opravovat, podle toho, jak se v Microsoftu rozhodnou a já nebudu mít vůbec možnost to ovlivnit.

https://www.czc.cz/microsoft-windows-7-pro-c... Zase aby to pro něj bylo dost "moderní".

OEM za skoro 4k je celkem dost - být to aspoň krabicovka...Bych dal klidně druhotnou licenci:http://shop.instaluj.cz/window-7-profesional-64-b...

Není lepší koupit krabici Windows 10 a využít práva na downgrade?

ono jde downgrade z W10 Pro na W7 Pro?

V papírech se píše, že u OEM instalace ano, o FPP Microsoft zarytě mlčí a pak je samozřejmě legální downgrade u nasmlouvaných korporátních programů u Pro a Enterprise.http://download.microsoft.com/download/6/8/9/68964284-8... https://community.spiceworks.com/how_to/124055-downgrade-r...

Desku ke Xeonu raději s workstationovým čipsetem a unbuffered ECC.Cenově nevycházejí špatně MSI E3 KRAIT GAMING V5 a ASUS E3 PRO GAMING V5. Jen nechápu, proč všechny mají v názvu buzzword GAYming. http://zakladni-desky.heureka.cz/msi-e3-krait-gaming-v5/http://zakladni-desky.heureka.cz/asus-e3-pro-gaming-v5/RAM Unbuffered ECC:http://www.agem.cz/e-shop/Pameti-pro-servery...

Nedalo sa učetriť ! Šetri na sebe a nie na iných ! On vedel presne čo kupuje a na čo Nadštandardné model rady profesionálnych grafických akcelerátorov NVIDIA Quadro. Karta nie je určená pre potreby bežných užívateľov ai napriek svoj nevídaný výkon nie je vhodná ani pre náročných hráčov počítačových hier. Jej prvoradé uplatnenie sa nachádza vo vývojovom sektora , Kde jej špičkové parametre a špecifické vlastnosti využijú predovšetkým architekti a dizajnéri pre fotorealistické vykresľovanie 3D scén , Ale súčasne svoje využitie nájde aj vo filmovom priemysle ai napr. v zdravotníctve, kde vďaka podpore nových AXE knižníc dokáže zobraziť objemné dáta z ultrazvukových skenov.mu to bude potrebné ; určite nie na hry -

Dobrý den,jakožto úplný panic co se týče bab sem píšu s prosbou jestli by mi někdo nepomohl s mojí přítelkyní. Podotýkám že na grafiku není moc náročná, stačí ji černý nebo bílý

Poradil bych vám, jelikož je mi známo že takový rejpalové vašeho typu v této poradně jsou panicové, ale já vám ani tu přítelkyni nevěřím ;)

Zisti koľko € vieš dať dokopy. Bez toho sa nepohneme. Určite limit máš. Video je OT, lebo si vlastne napísal len čo NEchceš, ale nás zaujíma čo chceš, na čo máš. Zrejme pôjde o i7-6700(K), alebo i7-6800K. Vieš napísať či tomu SW stačí herná grafika, alebo musí byť Quadro? Ak by som mal strihať video a nemal extra limit, tak idem do i7-6800K a GTX 1080 (cca 63000 Kč)

Je krásné, jak si tu někdo vymyslí nesmyslné téma a ostatní diskutují o hovně :DNikdo neví k čemu PC bude, nikdo neví kolik peněz je ochotný investovat, ale všichni se kvůli tomu hádají, přitom si z nich někdo dělá prdeI.

Ale aby tazateľ vedel "viewel costet diese spass" ak to predsa len myslí vážne. Pod 50 - 60k Kč pôjde ťažko ak nechce i3-6100 a GTX 950. K čomu bude tu info je: "Adobe After Effects, Autodesk Maya a případně Photoshop/Illustrator".

Nechápu co tady všichni vlastně řešíte..???Tazatel nějak pozapomněl komunikovat. Takže veškeré filozofování je v podstatě bezpředmětné.Ovšem co bylo v tazatelových komentářích vtipné, bylo to, že se vždy zeptal, jestli kdo vůbec četl tazatelův dotaz. On tam ale vlastně ani žádný konkrétní dotaz ke složení PC nemá.. A ten jeho návrh na sestavu PC je dosti překvapující asi vzhledem k tomu, co viděl v návodu sestavování PC na YouTube. Zaměřil se jen pouze na to, že chce CPU i7 6700K.. ovšem ZD k tomu CPU je dosti komicky zvolená.. Kdyby byl ten hoch trochu víc pokornější, pak věřím, že by se mu zde dostalo kloudného návrhu na tu jeho vysněnou sestavu PC. Zdatných poradců je zde víc než dost. Jsem všímavý a čtu skoro vše.. i to, co mě až tak moc nezajímá..