» Poradna » Počítačové sítě

Můj PC rozesílá zavirované emaily

Zdravím, o víkendu jsem byl přihlášen na WIFI na chatě a dostal jsem od providera email, že nějaké zařízení v síti rozesílalo zavirované emaily. Bohužel mi žádné bližší info neposkytnul, takže hádám, že se jednalo o můj notebook - tuším, že nic jiného připojeného nebylo.Na PC mám zapnutý antivir i firewall a ani jsem nenašel žádný podezřelý proces.. Můžete mi poradit nějaký SW, kterým bych projel PC, abych měl jistotu, že se opravdu nejednalo o můj počítač? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zásadní chyba v dotazu. Neuvedl jsi co máš za antivir a firewall.Použij AdwCleaner a potom MBAM - v nouzovém režimu.Jinak oni někdy provideři kecají. Také vzpomínám na jednoho co to pořád psal a nikdy se nic nenašlo. Ale to ber jen jako jednu z variant.

No žádné spešl zabezpečení nemám.. Už docela dlouho důvěřuji jen free Avastu a firewall z W10.. Kdysi jsem testoval různé antiviry i nějaké firewall a tato obyčejná kombinace vyšla jako dostačující.

?

...dostal jsem od providera email, že nějaké zařízení v síti rozesílalo zavirované emaily... ...tak to je dost zásadní protože zatím nemáme nic co by dokazovalo nebo vyvracelo jestli to by nebo nebyl Váš NTB.To že máte antivir a firewall neznamená že nemůžete mít zavirované PC.

Ano, bohužel už jsem žádné bližší info nedostal, ale preventivně věřím tomu, že se o můj ntb jednalo, a proto chci provést co nejdůkladnější test mého PC, abych se vyvaroval problému v dalších wifi sítích..

...abych se vyvaroval problému v dalších wifi sítích... jak víte že problém souvisí stím že to je Wifi ?

Jde o to, že bych nechtěl mít problémy s providery dalších wifi sítí, ke kterým se připojuji..

A co třeba mobil? ten máme dneska všichni v kapse a na wifi se to připojuje samo jak je v dosahu.

Mobil to samozřejmě být může, ale věřím, že minimálně v tom mém by k tomu dojít nemělo. Tuším, že žádné podezřelé appky v mobilu nemám. K tomu docela důvěřuji zabezpečení Samsungu samotného, navíc téměř nejvyššího modelu..

A nemáš prostě jen špatně zabezpečenou WiFi? Jestli se na tebe nepřipojuje nějaký vykuk...

WiFi je samozřejmě otevřená.. Takže se připojit mohl kdokoliv, jen pochybuju, že by se někdo na vesnici u obecního domu připojil, jen aby mohl rozesílat viry.. Jen abych předešel vlně kritiky, WiFi není moje, pouze jsem měl prostory pronajmuty ve chvíli, kdy ze sítě někdo rozesílal viry. Řeším to, protože to opravdu mohl být můj noťas a chci předejít problémům, ke kterým by mohlo dojít, kdybych se připojil v jiné síti a někdo by mi ty viry chtěl dát za vinu.

Za tu dobu, co to tady probíráš znovu a znovu, bys už mohl mít počítač proskenovaný aspoň 5x ze všech stran.Tak šup do toho.

Souhlasím a nepřijde mi, že bych to tady probíral znovu a znovu. PC už mám samozřejmě proskenovaný, nicméně jsem nic nenašel.

Tak si pošli ze pár mailů s přílohama, stahni Eset a něco k tomu a došlé prohlídni nimi.

No v PC nemám žádný emailového klienta a ani se nejednalo o emaily odeslané z mé adresy, takže to předpokládám rozesílal nějaký sw.. Čím bych mohl zaznamenat odchozí maily ze sítě? V nějakém logu routeru asi těžko, že?

Takže znovu přeformuluj... Píšeš docela blbosti.... ještě jedno unapiš zadání, není ti rozumnět co vlastně chceš