» Poradna » Windows (a jiné OS)

M.Store verzus stazeny software z webu

Microsoft storeJaký je rozdíl v přihlášení ze Store a klasicky si stáhnout daný program a přihlásit se přes něj?Nějak nemám 100% důvěru přes Store a přihlašuji se i nadále přes stažený software (Trello, Box…)Je zde možnost, že by dané programy byli z části sledováno právě Microsoftem přes Store, nebo je to zbytečná obava. Přešel jsem z Win7 na Win10 a Store používám až nyní. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Zase ta paranoia o sledovani ze strany MS... Co to s vami lidi je? Myslite, ze si Microsoft upravuje aplikace treti strany, aby vas mohl lepe spehovat? Aplikace si samozrejme stahuj a instaluj tak, jak jsi zvykly. Tedy primo ze stranek vyrobcu. MS Store muzes ignorovat. MS Store ma tu vyhodu, ze v nem umistene aplikace jsou Microsoftem overene, ze delaji jenom to, co uvadeji a ze neobsahuji treba viry a ransomware. Dalsi vyhodou je one-click-installation, kterou zvladne i naprosty amater. Dalsi vyhodou je, ze mas aplikace sprarovane napric zarizenimi se stejnym uctem.

Děkuji za informaci. Ano, asi už je to paranoia To i díky Win10...

Nejaká skúsenosť?

Přihlášení z webu - překlad jazyka automaticky / přihlášení ve Store - angličtina.