» Poradna » Web a internet

MSSQL chyba Invalid object name

Dobrý den,mám problém, že v PHP skriptu se mi na SELECT dotazu objeví výše uvedená chyba Invalid object name a název tabulky. Dotaz v SSMS mi proběhne bez chyby, zkontroloval jsem permission, kde mám pro uživatele, pod kterým spouštím PHP skript povolené INSERT, SELECT a UPDATE a už nevím, co bych ještě mohl zkontrolovat. Je to nově založená tabulka a SELECT dotaz do tabulky, která už existuje delší dobu mi proběhne bez chyby.Poradí někdo, kde by mohl být zakopaný pes?

Odpovědi na otázku

Kdybys sem třeba ten PHP skript dal, možná by to pomohlo...

Invalid object name může být chybné jméno tabulky nebo sloupce. Pokud jsi použil jméno sloupce, které ke i klíčovým slovem (třeba název datového typu - typicky "Text"), musíš sloupec uvést v hranatých závorkách

Skript je zde, ale v něm chyba není $query="SELECT COUNT(id) AS pocet FROM tabulka WHERE kod_zakazky = '" . htmlspecialchars($f2_kod_zakazky1, ENT_QUOTES) . "'"; if ($result=mssql_query($query, $conn_k2)) { if ($line=mssql_fetch_array($result)) { if ($line['pocet'] > 0) { $chyba[]='Pro tento ZS je už výkaz zaveden'; } } else { $chyba[]='ZS je špatně zadán 1'; } } else { $chyba[]='ZS je špatně zadán 2 - ' . $query . ' - ' . mssql_get_last_message(); // tato chyba se zobrazi }

Jak s tím dělám pokusy, tak jsem zkusil přečíst nějakou staší tabulku, to se mi úspěšně povedlo, pak jsem jí přejmenoval a pod novým jménem se už k ní nedostanu a opět dostávám chybu Invalid object name

A když jsem jí teď přejmenoval na původní jméno, tak se k ní zase dostanu bez chyby.

A není chyba v kodování?

asi není, neboť ta testovací tabulka, která po přejmenování přestala fungovat obsahuje jen číslice

Nemáš náhodou kopii databáze a nepřipojuješ se na původní? Symptomy by odpovídaly.