MSI Z97M jaky kompatibilni M.2 SSD pouzit ?

Mam zakladni desku MSI Z97M Gaming s procesorem Intel Xeon 1231 v3 . Pouzivam ted SSD Intel 530 240GB na system a WD Black 1TB na data. Chtel bych na system pouzit nove SSD do M.2 slotu o kapacite 240 nebo 500GB . Muze mi nekdo doporucit rychle SSD pro tuto konkretni zakladni desku ? Dekuji.

Odpovědi na otázku

https://www.alza.sk/samsung-950-pre-256gb-d38... Niečo také ? Ale čo poradiť , lebo iba Samsung , Samsung a zase Samsung ....ale ináč je to brutálne! 4-5x rychlejšie ako SSD .

Ale iba samý Samsung....

Minimálně do léta žádné jiné levné SSD do M.2 nebude.

Čekat může pořád že bude něco lepšího a levnějšího, já ho mám, sem sním spokojený už sem psal jak v některých programech a při skenování a při kopírování jsou to minuty.

Momentálně má Samsung monopol v kategorii levných SSD do M.2. Proto jim lidé tolerují topení a také proto stojí výrazně více než SATA, kde je velká konkurence. Pokud má teď SSD, je opravdu výhodnější počkat do léta, kdy koupí disk s lepšími provozními vlastnostmi a za lepší cenu.

Co si od upgradu slibuješ? Vyšší skóre v benchmarku? Aplikační výkon není u M.2 SSD u Z97 tak výrazný jako u moderních desek se Skylake.

Mam dosku Asus Z170A a tiez som uvazoval nad M.2 SSD.Zistil som vsak na roznych forach Internetu, ze su problemy s prehrievanim a naslednym znizenim vykonu.Nasiel som aj rozne amaterske vylepsenia montazov dodatocneho chladica, alebo vyroby konstrukcie na umiestnenie dodatocneho vetraku nasmerovaneho na M.2Nie som ochotny kupit novy a drahy vyrobok a amatersky vyrabat nieco, co by dany vyrobok mal obsahovat.Tak cakam az vyrobcovia zacnu vybavovat M.2 patricnym chladenim.Napr. ako pri verziach PCIe:http://images.anandtech.com/doci/9856/IMG_1387b_575px...

Pockal bych az bude vice vyrobcu a koupil SSD PCIE 8x ty maji byt 3x rychlejsi jak SSD do M.2 x4.Ale zalezi jestli to vyuzijes na OS a hry to neni, jen na velice narocny software.

100% súhlas ! Aj ja si myslím ,že práve toto bude riešenie , jednoduchá montáž , gigantická rýchlosť a chladenie - bez problémov. Už ten rok vydržme . Ve´d koľko stála SSD 250GB pred rokom a dnes stojí koľko . Pred Vianocami som kupoval 250GB za viac ako 110 € a teraz je za 80€ .

Z97 má pro M.2 pouze 2 linky. Správně na to poukázala Lokomativa v jiném vláknu.A aby člověk plně využil potenciál 4 nebo 8 linek v M.2 musel by mít pekelně drahé SSD s plně saturovaným počtem kanálů řadiče (používá se 8 a 10, levné mají pouze 2 nebo 4). Tím se dostáváme do kategorie 512GB a 1TB modelů - případně 128GB SLC - pokud ho někdo dělá. U levné třídy disků je to zbytečnost. Pokud nákup SSD existenčně nepotřebuješ, počkej do léta - vyjdou nové modely s řadiči Marvell, SandForce, SMI, Phison... snad to konečně zahýbe s cenami SSD do M.2 a přiblíží se SATA.

Moc dekuji za radu. Pockam do leta na novou nabidku SSD.