» Poradna » Notebooky

MSI vs Asus

Zdravím ! Chtěl bych se zeptat jaký z těchto nootebooku by byl pro mě lepší. Na nootebooku chci hrát hlavně lolko, ale rád bych si zahrál i ty náročnější hry ( GTA V,WD 2, BF 1). Také bych rád streamoval, takže by mě zajímalo na kterém by to jelo čistěji + potřebuju nootebook který bude mít rychlejší render v Blenderu a A. Premiere. 1) https://www.alza.cz/asus-rog-gl552vx 2) https://www.alza.cz/msi-gp62

Odpovědi na otázku

na takovehle veci si porid stolni pocitac

Srovnávat notebook za 20 a 30k tak je snad jasný, který je rychlejší/lepší ne? Ledaže by soudruzi někde udělali chybu

Ani jeden. Asus má slabší GPU a tato řada MSI nepatří mezi kvalitní.Počkej do ledna, kdy by se měly začít prodávat nové grafiky GTX1050.

Jsou samozřejmě notebooky, které mají dostatek výkonu na edit videa, či streamování a hraní her. Ale tyto to nejsou.Na encoding videa se hodí silný (alespoň čtyřjádrový) procesor. Co hodí, to je skoro nutnost. Hry pak také ty čtyři jádra potřebují. Pokud chcete streamovat, bylo by vhodné mít procesor s osmi procesorovými vlákny (protože ty výkonu napomáhají, hra si sežere čtyři jádra, ale vy ještě streaamujete a v horším případě ještě nahráváte) a vysokým výkonem na jedno jádro. A to už by byl problém.Potřeboval by jste alespoň 6820HQ a ty už stojí jiné peníze.Druhým problémem je operační paměť. Kapacita 16GB vám v pohodě stačí na hry. Pokud budete hrát dobře optimalizovanou hru, stačí vám na hraní i vysílání a ukládání videa (pokud na to budete mít procesor).Ale v okamžiku, kdy budete chtít vysílat video ve vyšší kvalitě, třeba ho ještě ukládat a do toho hrát, 16GB bude limitujících. Takže pro streamovací notebook, alespoň 32GB RAM.Další problém je grafická karta. 960M je opravdu slabá grafika i na FullHD hraní. Počkejte si na 1050, nebo kupte alespoň 970M.Nejen, že by byl problém ve hraní, ale i v exportu videa. Ten by byl pomalejší, protože by musel vše chroupat už tak slabý procesor. Některé programy totiž podporují, že encoding videa nemusí běžet jen procesor, ale i přes grafiku, což je rychlejší a procesoru notebooku by to ulevilo, výkon by byl vyšší a stream by se nesekal. I vaše hra by běžela lépe.Takže pokud notebook, tak alespoň 1060 a 6820HQ, jinak to prostě nepůjde.A poslední problém, který vidím je disk. Ideální by pro vás byla kombinace SSD + HDD. Na SSD by jste měl hry a na HDD by jste ukládal video, popř. renderoval. To je výrazně rychlejší a můžete nahrávat ve vyšší kvalitě, protože se zvýší možný bitrate.--------------------------------------------------------------------------------------------------Na Ukázat celý příspěvek

Zkus napsat zde http://www.zive.cz/poradna/za-kolik-prodat-n... prodává tam tenhle https://www.alza.cz/asus-rog-gl702vtMá ho údajně od 25.7.2016