Msi p6n sli platinum zaseknuté logo

Zdravím, mám desku uvedenou v názvu, předtím jsem měl asus p5n-d která odešla, tak jsem pořídil tuhle, ovšem můj problém je v tom, že se deska pokaždé zasekne na načítacím logu, kde je napsáno press tab to to bla bla bla.Zkoušel jsem i jiné cpu a grafiky. Jedině RAM ne, mohlo by to být tím? Nebo bude problém někde jinde. Zapojené v desce nic nemám, ani disk, ovšem pokud cokokiv zapojím, vždycky se to sekne na té úvodní obrazovce Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

1. chyba byla pořizovat tuhle desku a zůstávat na téhle muzeální platformě. Poslední bios pro tu desku vyšel v roce 2008. Deska už to má nejspíš po těch 12ti letech za sebou. Nepíšeš nic o procesoru co v tom máš, ani o pamětech, ani jestli to běželo, nebo je to takhle mrtvé od začátku. Můžeš zkusit reset Biosu, zkontrolovat kompatibilitu s CPU a pak to hodit na sběrný dvůr.

CPU jsem zkusil q9500 a e8500 obojí stejný výsledek, paměti patriot viper 4x2gb ramky jsou určitě funkční, e8500 taky. Jak se dělá reset cmos?

Jak se dělá reset cmos? Končím.

Vím, že by to mělo jít vytáhnutím baterky popřípadě zmáčknutím toho tlačítka co ta deska má, jenže to taky nepomaha

Předchozímu majiteli to údajně běželo a taktoval na tom, tak možná se nejak musí resetovat bios

zahod to, je to stary nepouzitelny srot a kup nieco nove, vhodne do roku 2020

Udržuju to z nostalgie, mám tam 9800gt v sli. Na normální užívání mám svůj ryzen.

To si tam můžeš z nostalgie dát starý fén a bude to stejné.

Předvedl ti to funkční, nebo o tom jen vykládal? Ono taktování životnosti komponent zrovna neprospívá a ta deska už má svoje roky.. Procesor si koupil s tím, nebo jsi dával svůj? Pokud svůj, nemusí tam být verze BIOSu potřebná pro ten tvůj a bez kompatibilního procesoru to nepůjde.

Tak nakonec, po tom, co jsem do desky dal Q6600, tak vše funguje jak má.

no, myslim, ze si tu ludi cely cas tahal za nospo resete BIOS-u ti museli fungovat aj ine CPU, nielen Q6600, trochu si si tu vymyslal, az do polnoci, potom ta to prestalo bavit, hehehe...

Koukal jsi, co je v tom za BIOS? Q6600 je totiž starší než E8500 a Q9500, takže si vystačí se starší verzí BIOSu. Takže pokud tam není ten poslední, zkus ho tam nahrát. Možná to nejede jen kvůli tomu.A ta deska není zrovna ideální pro 4jádra. Natož pro opravdu žravé Q6600. Po těch 12 letech už bude skoro mrtvá a tohle ji může velice rychle dorazit.

Právě jsem pak na to koukal a je tam první verze, takže to opravdu Q9500 a E8500 neumí. Q6600 mám v G0 revizi, což by měla být ta lepší a úspornější, ale je psané v podporovaných CPU, takže by to zvládnout měla kontroloval jsem kondíky a všechny jsou OK. Dle předchozího majitele tu desku kupoval úplně novou 4 roky zpátky (jestli to je pravda nevím), ale nezbývá mi, než tomu věřit. Snad ještě pár let ta deska pojede. Případně tam můžu dát pak E8500, aby ji to tolik nezatěžovalo, pokud s nejnovějším biosem pojede.

Teď jsem ještě koukal na CPU support list, a s biosem 1.7 (nejnovější) E8500 funguje, takže bude pro životnost desky lepší tam dát tohle CPU?

Já myslím, že je to dnes už celkem jedno. Ale jak to chcípne, další desku už bych určitě nekupoval. Jsou to staré bezcenné krámy, které mohou chcípnout kdykoliv, ale prodávají se za nesmyslně vysoké ceny. E8500 je sice úspornější a bude desku méně namáhat, ale díky jen polovině jader má i pouze poloviční výkon.

Dobře. Díky za rady. Jak to chcípne zas, tak to letí do sběrného dvora. Já tuhle právě kupoval, protože byla za 200, tak mi to nepřišlo jako tak hrozná cena.

Čekal jsem větší dardu. Většina PC se vyhazuje právě kvůli mrtvým deskám, takže je na bazarovém trhu hromada funkčních CPU, ale nedostatek funkčních desek. Což vede k nesmyslným cenám pro ty, kteří to chtějí udržovat při životě.

Právě jsem ji koupil dobře, jinak bych do toho nešel.