MSI K8N Neo2-54G Start PC jen s CD Win2000

Omlouvám se pokud se ptám na něco co už tady bylo zodpovězené, avšak snažil jsem se pročíst vše nebo dohledat přes vyhledávač, avšak nic co by řešilo můj problém jsem nenašel.HW: Koupil jsem si zminovanou desku a k ní procesor 3200+ Venice. Pamět mám 1x 512 333MHz, grafiku ATI 9600Pro, HDD primární seagate 20GB, sekundární 80GB (nejsou SATA), vypalovačka LG DVD/RW..Zapojení: 20GB - primary masterDVD - secondary master80GB - secondary slaveAsi se divíte, proč je vypalovačka jako master a ne naopak, ale dostanu se k tomu, problémů je víc.1) Po nainstalovaní WIN2000 jsem schopný nabootovat pouze v případě, když je install CD Win2000 v mechanice. V BIOSu jsem nic k tomuto problému neobjevil nebo nenašel, možná jenom nevím kde přesně hledat, poraďte prosím co to způsobuje.2) Kromě výše uvedených disků 20 a 80 mám ještě jeden 40GB. Na staré desce byli seřazeny takto: 20GB prim.master, DVD prim.slave, 80GB sec.master, 40GB sec.slave. Pochopitelně jsem chtěl vše zapojit stejně, ale z mně neznámého důvodu, po zdlouhavém hledání správné kombinace jsem zjistil, že pokud chci mít současně DVD a 80GB, je TATO KOMBINACE JEDINÁ SPRÁVNÁ!! V jiných kombinacích se mi jednotlivé komponenty vůbec nezobrazovali. Upozorňuji, že vím co jsou jumpery.3) Počítač se mi celkově zdá být docela pomalý, na to že jsem přecházel z Athlona 2000, je můj dojem spíše horší, snad to je jenom v nastavení.Drivery mám nainstalované všechny, ve správci zařízení je vše v pořádku.Budu komukoliv velice vděčný, pokud mi pomůže v odstranění těchto závad, děkuji moc!!infernor@seznam.czSkype: infernor

Odpovědi na otázku

Používám uspořádání šuplíků:prim MA šuplík 1prim SL šuplík 2sec MA DVD-RWsec SL šuplík 3Všechny HDDs jsou v reřimu CS a bootovací se systémem.Vždy se nabootuje první, který se najde vpořadí výše.Na tvém uspořádání nevidím nic mimořádného.Otázkou je, jestli máš na tom prvním bootHDD správně boot soubory a jestli je boot part primární a aktivní.Pokud je na tom disku namísto této part jiná - čili neaktivní nebo extended,nemůže bootovat.Podívej se ve správci disků, je-li vše správně.Pokud je vše správně, nabootuj do konzole z installCD (R) a tam proveď příkazyfixbootfixmbrexitBěhem restartu vyjmi CD. Už to jde?Jo.