MSI i845PE a P4 2,4Ghz - zamrzající svině! Poradí někdo?

Já se asi zblázním, opět jsem byl ochoten investovat peníze do upgrade svého miláčka, tentokrát se ale místo radostného setkání koná hořké zklámání. Nejen že jsem zas musel ty blbé XP-čka přeinstalovat bo se nepopraly s novou deskou, ještě mi ta nestabilní potvora neustále zamrzá. Nemám nic přetaktováno, soft jen ten nejnutnější jako vždy a přesto od prvních hodin práce s deskou hlavně v okamžiku nečinnosti zamrzá a musím pořád resetovat. Nejlepší je to když stahuju 20MB z netu a zamrzne při 97%.Zkusil jsem už snad všechno, v biosu měnil a zakázal co se dalo, odinstalovával všechny možné drivery, měnil grafiku a stále to samé. Buď zamrzne při práci (ovšem v klidu, ne při 3D hrách,to je mi divné), nebo když ji nechám jet přes noc. Zas ale 5 nocí nepřežila a 2 ano, co to je?Kde se poděla intelácká stabilita? Mám poslední Bios, měnil jsem paměti,nic... Napadá někoho něco, nemá někdo ten samý problém? Neměl jsem se honit do kupování novinky. Musím rychle končit než ta mrcha zase zamrzne, podruhé to psát nebudu. Dík za jakoukoli radu či nápomoc, jsem v úzkých a asi budu reklamovat. Jen nevím zda desku či procesor...

Odpovědi na otázku

nazdarto urcite nie je o nestabilite inteluproblem bude v niecom inomja som si teraz kupil p4 2.4/533 a gigabyte 845pe s ddr333 apacer cl 2.5, a slape bez zdvihnutia napatia na 155ke zbernici=2790, a pamat na CL2! a 387, je to uplne delo

Neuvádíš, co máš za desku, paměti, grafiku. Pokud se snad jedná o něco na způsob PC-Chips a grafiku ManLi, pak by to byl normální (možná i lepší) stav. Podle velmi kusých informací bych tipoval na problém s pamětmi, možná deskou nebo zdrojem, ale rozhodně ne s CPU (vyjma případného přehřívání)!

Desku má MSI neboli Microstar 845PE (viz. titulek)

problém j e ten že kvalita msi desek se poněkud zhoršila. viděl bych to na problém komunikace spamětí. zkus podtaktovat sběrnici a rychlost pamětí. v procesoru chybu nehledej. a co se týče stahování. tak tam by to mohl být řadič. primárně bych to ale zpomalil a pak zkoušel zrychlovat

Zkousel si i nejnovejsi infy pro chipset ?

Chlapi jsem starý tunningáč a ne trouba, soft mám veškerý poslední, na tom si zakládám, deska MSI, GeForce Ti4200MSI, 80GB HDD IBM, 2x 256MB DDR333 Kingmax (měl jsem je ale venku a místo nich 512MB DDR333 Kingston), Sound blaster Audigy, Plextor 40/40/12, 350W zdroj atd., prostě věci na dost (si myslím) slušné úrovni bo PC skládám a tak vylaďuji, předtím jsem měl MSI i845 Ultra s raidem a P4 1,6@2,2GB a vše frčelo super. Chtěl jsem si polepšit a teď už týden nespím. Ta nová sestava mi jede stabilně (myslím třeba ve hrách, hrál jsem Mafii 2 hodiny a v klidu, pak jsem si dal pauzu a do půl hodiny byl tuhý) na 2,7GB , tedy 150Mh sběrnice, paměti na 375Mhz (ale jen 2,5;3;3;7).   Zdá se prostě že frekvence procíku je mu ukradená, proč teda v klidu tuhne? Dal jsem tam poprvé WinXPcz i s SP1 (zakomponovaný v instalačce), může to být i systémem? Všecky úlohy včetně antiviru jsem zkoušel vypnout, bez výsledku. Zvláštní že když je v klidu tak každou sekundu blikne ledka HDD, jako by tam něco běželo, dělá vám to taky?No zkusil jsem teď dát paměti na 266, což je ale blbost. Už fakt nevím, s mojou už se ani nebavíme jak mě to sere. Zdarec. W

Největší problém je odhalit, zda se jedná o SW anebo HW problém. Já bych za této situace spustil nějaký nízkoúrovňový paměťový test a nechal jet alespoň deset - sto cyklů - alespoň 24 hodin v tahu. Pokud by prošel, byl by problém patrně softwarový. Ale počítal bych také s tím, že se možná nepovedlo dobře odladit první sérii desky na bázi nového chipsetu. To se stává i u výrobců jako MSI.Tento problém nezávidím, to jsou nejhorší možné závady...

To ani nikdo netvrdi, ale posledmi soft nemusi znamenat to nejlepsi, ale treba s novymi infy od Intelu jsem problemy nikdy nemel.Ja mam desku s PE take a pripada mi ze ma nejake problemy s komunikaci s pametmi, zkousel jsem 3 znacky, ale vysledek mi stale nepripada prilis uspokojivy, byt se zda ze vse chodi tak jak ma. Mozna bude dobre pockat na novy Bios, snad se problemy odladi. Nemuze byt problem treba v napajeni, zkousels to pres UPSku ? Deska muze byt citlivejsi na kolisani napeti. Ten tvuj problem se hleda tezko, me by to take privedlo k silenstvi a take se to tezko reklamuje, protoze testy probehnou v poradku a zrovna kdyz bude na reklamaci, tak to nevytuhne. BTW Blikani ledky Hardu v klidu mi delal Teac.

Určitě vyzkoušej grafiku od jiného výrobce než MSI !  V poslední době se někdy nesnášejí desky a karty MSI.Je to dost častý problém, i když v případě MSI - MSI dost nepochopitelný. Já jsem to vyřešil výměnou tvé kartyza značku Gainward a mám klid. Stačí klidně Leadtek, Inno, všechny šlapaly kromě MSI.

Dobrá tedy, zkusím tam dát grafiku JetWay, ještě dnes na druhý HDD co mám zkusím nainstalovat Win98 abych měl jistotu že to není XP s SP1 a uvidím.V každém případě dostala pro mě kvalita a kompatibilita výrobků MSI mě velký šrám, na tohle nemám nervy a budu se teď bát dalších upgrade.Nejhorší je to testovat, musím to vždy nechat jet v klidu a čumět na bednu(TV), bo to zamrzne až po několika hodinách v klidu, mrcha. A zjistit jestli je to HW či SW problém je fakt náročné, programů jsou desítky a zařízení taky. Večer se ozvu, ale nevěřím ničemu. Zatím díky všem zúčastněným. W

Chlapi díky! Ačkoli mě to dost sere, Larry měl pravdu a bylo to grafikou. Musel jsem si od kámoše půjčit JetWay G4 MX440 a jede mi to od rána v kuse bez zamrznutí, takže je to grafikou. Ať mě MSI nesere, dva svoje nejlepší produkty a nesnáší se? Už jsem jim psal mail, že to ale aj čtou,co? No možná přes týden odpoví, co mám ale dělat. Doufal jsem že to bude softem či něčím v Biosu, tu grafárnu MSI Ti4200 totiž nemám dlouho a moc jsem si ji chválil, bo šla suprovně přetaktit, jádro z 250 na 300Mhz a paměti z 513 na 594Mhz (přes dokonalý Riva tuner) a co jsem se tak bavil se známýma co mají Leadteky či JetWaye G4 Ti4200 nikomu to nešlo tak vysoko a stabilně, navíc má výstup na dva monitory ke kterému jsem si přikoupil 15" LCD Hyundai L50A jako sekundární monitor, no je to v čudu. Aspoň ale konečně nemusím bádat a resetovat PC. A jsem pro každého příklad. Dokud nezjistím něco nového, nikdo si prosím nekupujte kombinaci deska a grafárny MSI6704 v1.1 i845PE a MSI GeForce4 Ti4200 64MB  8870 ver.10A!Takže ještě jednou dík všem za spoluůčast, hlavně Larrymu a pokud zjistím podstatné změny či jestli to šlo nějak rozchodit ještě to sem dopíšu pro případné slídily co mají dilema co k čemu přikoupit aby se vyhli podobnému trápení jako já. Weiny.

Tak jsem to zakřiknul. Sotva jsem to dopsal, zase zamrzla! Po rekordních 10 hodinách bezproblém. chodu s JetWay. Do hajzlu. Už toho mám plné zuby. Zkusím se potupně vrátit k Win98, vytáhnu z desky všechno kromě zvukovky a grafiky a jestli to bude dělat i po čisté instalaci Win98 tak ji zabalím a reklamuju, to už nemá cenu. Za 4 roky jsem tohle nezažil.

Zkousel si zakazat nepotrebne porty ? Zkousel si jet jen na zvukovku na Boardu ( mas ji vypnutou v pripade samostatne zvukovky ), zkousel si v Biosu vypnout Apic mode, me na jedne MSI desce delal desne divy.

Je tam jen jeden seriový port a 6 USB2. Apic mode tam nemám vubec, ten bios je jakýsi jiný než jindy, zřejmě ho furt šlechtí, jak je ale vidět je to k hovnu. S Win98 jsem neuspěl, už i instalace zařízení se chovala divně, po naistal. DirectX8,1 a driveru k Audigy to zamrzalo a nešlo se ani dostat do Windows. Tak jsem ho přeinstalnul, zvukovku tam nedával, zase se to hryzlo hned po nainstalování USB ISDN ovladače. Tam se pere vše se vším, jenže stále mám strach že mi to nikdo neuzná jako reklamaci.A navíc mi to nemají za co vyměnit. To tak počkat až bude další revize, pak by mi možná dali ji, teď je to vyloženě nevychytané a navíc je jich nedostatek jak sviňa (i845PE desek).Jediné co se mi líbí je MSI Live Update2, teď jsem to nainstaloval a nemá to chybu, samo to ukáže zda jsou na netu novější drivery k desce, grafice, všechny softy co jsou na CD k desce nabídnou novou verzi ale hlavně nabídnou nový bios k desce i grafice a ten ti sám flashne i pod Windows!!! Bios k desce jsem si stahoval a flashnul minulý týden sám, ke grafice mi to ale udělal samotný program, pak chtěl jen restart a je to tam! Mám novější verzi 4,25,00,29,1.    Tak zas budu čekat jestli to nezamrzne, ovšem nevěřím že by to pomohlo protože ty problémy co má deska se zvukovkou i USB zařízeními nemůže způsobovat grafika. Zatím zdar, zkusím kdyžtak ještě odpojit tu zvukovku (a odinstalovat). I kdyby to bez ní ale náhodou jelo dobře, k čemu je mi deska co si nerozumí s nejlepší zvukovkou na trhu? V tom případě ať "táhne".  W

window.open=NS_ActualOpen; Mam jeste jeden takovej napad, zkus (nevim jestli to je tvuj pripad) to odpojit od internetu, od formatu disku , no proste to vubec nepripojovat na net, existuje dost lidi co si tunutim PC na netu krati svuj volny cas... Test IT !

To víš že jsem to zkoušel, nakonec to byla zvukovka! (Díky Radare). Po jejím vytažení a instalaci integrované deska jela jako divá bez problému.To by mě ani ve snu nenapadlo. Zvukovku mám Audigy. Od známého jsem si půjčil i Live 5.1 a zamrzlo to taky. To už mě dožralo natolik že jsem desku sbalil a zavezl reklamovat. Co mě na tom sere že jsem si musel na přečkání reklamace (a kdoví zda úspěšné) koupit desku druhou(tentokrát JetWay na DDR266) a tím pádem znovu předělat týden staré XP-čka, jelikož tyto nepoberou novou desku. Na cdr.cz byl návod jak to udělat, já to zkusil ale bezvýsledně, furt to hlásilo errory. No hlavně že se na to došlo. Pak tu ještě napíšu jak jsem dopadl s reklamací, jestli to byl jen vadný kus či si prostě tahle nová MSI 845PE Max2 nerozumí se zvukovkami od Creative. Jiné jsem neměl možnost zkusit. Zatím ahojte a všem dík.

Takze nakonec muzu byt asi rad ze jsem ji nesehnal, sel jsem si ji koupit a nebyla zrovna na sklade, takze jsem vzal nakonec Abita. Mam take Audigy a s nim moje deska problemy rozhodne nema.

Tak jsem to vyřešil. Desku mi dali nakonec do týdne novou (že jsem stálý zákazník) a tu potvoru že si budou testovat, já tu novou zapojil do té samé konfigurace a Windows které jsem měl zazálohované (i s XP to jde, je to ale malinko komplikované) a ejhle deska jede už 40hod v kuse bez jediné chybičky!!! Valím Need for speed Hot pursuit2 (to je prostě nádhera), surfuji, grabuji z TV tuneru a nechávám ji přes noc, prostě bez jediného resetu či restartu stabilita jak kráva.A to jsem dal opět P4 2,4 na 2,7 (150 sběrnice, paměti jedou na 375Mhz), Grafiku mám jádro z 250 na 301Mhz a její paměti z 513 na 594Mhz a vše nemá chybu.Takže se moc omlouvám že jsem pošpinil jméno MSI, za cenu 3800kč včetně daně v současné době nekoupíte lepší desku než MSI 845PE MAX2, jen musíte mít štěstí a hlavně nekupovat hned první kus co přijde do skladu. Přes Live update2 jsem stáhl nový bios 1,2 a deska už (v 3D Marku2001) píše že zná procesor až 3,9Ghz, no bomba, snad ji aspoň přes půl nebudu muset kvůli nějaké novince měnit. Takže ještě naposledy thanks všem zúčastněným, léčili jsme to co prostě léčit nešlo. Weiny.

No obavam se, ze z duvodu novinek budes muset koupit novou desku jak uz je u intelu zvykem, nove procesory nebudou kompatibilni se stavajicimi deskami Proste stavajici desky je nebudou stacit zasobovat energii.. nove intely zatim moc papaji Ale jinak nic proti intelu, sam ho mam doma.. ovsem v usporne a zcela studene verzi Tualatin

Grutuluji k vyreseni problemu. Taky si chci koupit novou desku a myslím, že to bude právě taková, jakou máš ty...Díky za všechny informace...

Tak jsem si ji po 14 dnech koupil a mam stejny problém. DO PREDELE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Blahopřeji k vyřešení problému....,ale možná bys mohl po MSI chtít, aby tě poslali na léčení a uklidnit si nervy po tek akci. Já bych se zbláznil dřív než bych to vyřešil.... asi

Stejna deska (MSI845PE BIOS1.12), k tomu 1,8NW, DDR333 by SPD, Hercules ATI8500, WXP PROF CZ nainstalovano z instalacky na kterou byl aplik. SP1, vse default.Dneska uz mi 2 x zamrz a to tak ze uplne - pri nenarocnem editovani textu v ACADu. Pri Renderingu, prohlizeni 3D modelu, nebo pareni SOF, CS...(LAN) to vali vklidu, nebo sem mel zatim stesti.Vsechny stability testy projde bez problemu a pak ztuhne. Takze pokud jeste nekdo mate s touto deskou podobne "trapeni", dejte prosim vedet. Nez ten kram vytahnu a zanesu do obchodu na vymenu (asi se mi ale vysmeji - popis zavady = ?)Best regards, ktx.

Kámoš si ji koupil po mě a taky mu tam něco zlobilo. Já od té doby ale nemám problém žádný. Zkus použít integrovanou zvukovku. Jde pak v pohodě odinstalovat.

Zrovna mam QUAD X-TREME doma na pokusy, takze jedu na integrovane CMI8330...Spis se mi nepozdava ten radeon, obcas hazi nestability v obraze... Do ****** prace s hardwarem, potrebuju makat !