Msi gtx 1070 8g

ZdravímPotřeboval bych poradit u této grafické karty.https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-gami... Napájení pišou Napájecí konektory: 1x 6+8pin PCIe.To znamená že tam musí být strčený jak 8pin tak i 6pin ? Skoušel jsem tam dát jen 8 pin nebo 6 pin a nerosvitil se mě monitor.Prosím o radu a popřípadně jak to řešit pokud muj zdroj neobsahuje 6 a 8 pin.Mám pouze 8pin který se dá rozložit na 6 pin.Popřípadně zda je nějaká alternativa co dokoupit.Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Popřípadně zda je nějaká alternativa co dokoupit = vyhovujuci zdroj.

Jasne, ze tam musi byt 6pin a 8pin. Kdyz mas ve zdroji jen 8 pin....tak pouzij redukci z molexu na ten zbyvajici 6 pin. Taky si muzes koupit novy zdroj co zvladne treba i 2x 8+8 pin.

Oukej , skusím tu redukci , a ešte dotázek procesor AMD FX 8300 by měl tuto grafiku utahnout že ?

Samozřejmě že ji utáhne :))Ten procesor je tak maximálně k gtx 960 a i tam by měl co dělat, Je to procesor za 3 tisíce ke grafice za 14 tisíc A o výkonu na jedno jádro ani nemluvím takže v hodně hrách budeš mít šílené propady ať dáš grafiku na maximum nebo na minimum Doporučuji přejít na Intel a i5 skylake, dokonce i i7 by nebyla na škodu k gtx 1070

Osobně bych FX + 1070 dohromady také nemotal, ale budiž. Otázkou spíš je, co má za zdroj, když to má jen jeden jediný PCIe konektor. Kvalitní 450-550W, který by byl pro takovou sestavu vhodný má minimálně 2x PCIe. Takže buď je to něco slabšího nebo něco ojebanějšího (=hodně namalovaných W, ale realita je jinde).