» Poradna » Programy

Msconfig : karta WIN.INI - mám v tom zmatek

      Dobrý den,zajímalo by mě když spustím ve WinXP nástroj msconfig,co je to za položky na kartě WIN.INI.Mám tam například zatržené políčko RAD video tools (což je jeden z mých přehrávačů videa) a po rozkliknutí znaménka plus se mi rozbalí seznam kde je mimo jiné i toto: Path=C:\Program Files\Illusion Softworks\Hidden & Dangerous 2\Gamemovie. Přitom tato hra se již na disku nenachází a tudíž ani tento video soubor. Jedině že by to bylo poslední přehrávané video tímto přehrávačem,ale to není možné protože jsem již přehrával něco jiného.Registry čistím pravidelně docela slušným a spolehlivým nástrojem,hlavně pak po odinstalaci programů a tak si neumím vysvětlit co to znamená.Takových položek tam mám víc a docela by mě zajímal popis této karty a jak s položkami na této kartě zacházet.Také by mě zajímala karta SYSTEM.INI.Děkuji za případnou odpověd'.

Odpovědi na otázku

Win.INI a System.INI jsou textove soubory, ktere se pouzivaly drive, postupne byly nahrazeny registry. Nyni jsou tam jen kvuli kompatibilite.Ze si do takoveho souboru jen tak zapisuje nejaky program, to je jeho problem, ale normalne to tam nema co delat.