» Poradna » Programy

MS Word proti OO Writer - barva zvýraznění textu

Ahoja. Mám problém s textovým dokumentem. Dokument vytvořen v MS Word 2007, některé pasáže podbarveny - barva zvýraznění textu. Poté dokument otevřen na jiném PC programem OpenOffice 3.3 Writer, upraven a uložen a opět zpátky otevřen na původním s MS Word 2007 a nejde odstranit podbarvení textu nové a ani to původní. Poradí mi někdo, jak se podbarvení zbavit? Děkuji moc.

Odpovědi na otázku

formát? DOC nebo DOCX? Pro spolupráci s různými verzemi Wordu a LO doporučuju zůstat u DOC.

2007 nepozná *.docx

.doc

já zažil něco podobného, ale to zvýraznění se tam "zaseklo" po otevření ve starém Wordu Osobně bych to otevřel ve Writeru - pokud nemůžeš instalovat tak portable:http://portableapps.com/apps/office/libreoffice_p... vybral text a dal pravé myšítko a "Vymazat přímé formátování".U mne to fungovalo. Word má možná něco takového taky, ale já preferuju Writer.

Mám nainstalovány oba programy, hned to zkusím.

Tak se mi to nedaří. Nevím, co s tím.

jde ti to zvýraznit jinou barvou?

Ano, jde. A když původní barvu zvýrazním jinou a poté dám bez barvy, naskočí ta původní zpět.

když to vybereš a u zvýraznění dáš "Bez výplně" tak se to přebarví na tu původní?Není ve formátu odstavce (pravé myšítko - Odstavec/Výplň) něco nastavené? Napadá mne, jestli si Word nevyrobil nějaký pseudostyl odstavce, kde to je.

Nastaveno Oblast - žádná

Děkuju ti za snahu. Asi mi nezbude nic jinýho, než v OO odbarvit - zkopírovat - vložit do MS a obarvit zpět. Ještě jednou ti děkuju.

ještě poslední věc - zkus to zkopírovat, vložit do nového dokumentu ve Writeru a zkusit odbarvit. Mám podezření, že v tom DOCu dělají bordel nějaké zbytky kódu.

Jo, zkusím.

Povedlo se. Jak píšeš. Zkopírováno ve Writeru, vloženo do nového dokumentu ve Writeru, uloženo do .doc a otevřeno ve Wordu. Barva podbarvení jde konečně "bez výplně". Jenom mi to rozházelo komplet formát textu, ale to už si opravím. Díky moc. Budu tě všude chválit. Zachránil si mě pět hodin práce na 85-ti stránkovým dokumentu. DÍKY.

Stálo by za to, otestovat to na poslední verzi LibreOffice. Já mám dojem, že tam se s tím něco řešilo, ale nejsem si jistý.

tak hlavně že se zadařilo

zvýrazni text, okopči ho a vlož do Nového *.dot, *.dotm v MS Office.

označil jsem daný text a klikl ve Wordu na normální formátování a bylo to fuč

Jo, ale bylo fuč i to formátování... Takže naprd.