» Poradna » Programy

MS Windows XP si vymyslel heslo pro vstup u účtu bez hesla

Neřádí něco, nebo není nějaká nová fjučírka ve woknech? Známý neměl při přihlášení u uživatele nastavené heslo, jen klikal na ikonu, uživatel byl současně admin. Volal mi, že mu dnes vyskakuje okénko na heslo a nechce jej to pustit dál. Tak jsem dojel, skutečnost si potvrdil, přes F8 do systému nouze, tam ikona uživatele pustila dál bez problémů. Vytvořil jsem hu heslo, ne změnil, a po restartu se přes heslo dostane ke svému účtu. A před chvílí mi volal druhý, to samé, to už jsem navigoval po telefonu. I on neměl heslo u uživatelského admin účtu a nepustilo jej to dál.

Odpovědi na otázku

A odkliknout bez zadání hesla (tedy prázdné heslo) jsi zkoušel?

Zkoušel, skutečně to nepustilo. Po kliku na ikonu vyskočil rámeček pro zadání hesla a pak na cokoliv i na prázdné hláška o zapomenutém hesle. Ke spodní reakci: já vím, že jsou to blázni, ale je to jejich volba a moje slivovice, kterou mi za servisní zásahy platí . Ale u dvou mi to nepřipadá jako náhoda. I když nikdo jiný se neozval, ani rodina, ale tam jim nechávám jen usera, ale i tak bez hesla.

Ten co pouziva PC ako admin bez seriozneho hesla si nic ine ani nezasluzi

stefano-----ty seš chytrej jak rádio,co je ti potym?

To samé se mi stalo po napadení virem,řešil jsem to přeinstalací a je klid.

Oba mají Avast Home, ale netuším, kdy naposledy udělali plný scan. Už se neozvali, ale nepředpokládám, že dnes ještě restartovali, takže těžko říct. Uvidím časem.

Tak na tohle stačí jeden příkaz v příkazovém řádku.
Například z tohoto důvodu má systém účet administrator, aby se mohly ty ostatní účty opravit.
Ach ta nestabilita a vnímavost na patogeny i nešiky u Win.

Píšeš že mají antivirus - zajímalo by mne jak ti antivirus pomůže v případ že hypotetický ůtok není typu,trojan,malware,vir.Ale prostě zneužití služby atd - dosad co chceš,fantazii se meze nekladou.AV je fakt jenom takový to měl bych to mít,neuškodí to ale jsou řekl bych důležitější věci.

Ještě mají Comoda. to je takové to, "chceš, abych ti po telefonu v budoucnu poradil, tak budeš mít to, co ve woknech používám já: Avast, Comodo, Opera, Thunderbird, Pidgin, ... . Pokud si dáš něco podle sebe, ani nevolej. Pokud si nainstalují Susinu, mají to o to jednodušší, ale nikomu nevnucuji. Často kvůli dětem nejde. Ještě se mi osvědčilo, po instalaci udělat image, ten do obálky a přilepit páskou dovnitř skříně. Pak není problém povolit dva šroubky a obnovit. Nechat jim DVD, ať ho schovají jsem dávno zavrhl. Takže jejich počítače poměrně znám.

Ty šroubky a přilepený image to je pecka .-)
jka raděj udělam skrytou particii a do ní fuknu image systemu,potom odbouram krok odsroubovaní a stačí jedno bootovací image se kterym prijdu k jakemukoliv PC kde je udělanej image systemaku- mimochodem doporucuju,je to řádově spolehlivejsi postup.

treba pouzit nejake nastroj na reset hesla, resp zmazanie hesla, existuje mnozstvo aplikacii na baze linux, ale existuje aj jedna super vecicka vola sa to ultimatebootcd for windows, akurat aby boli dodrzane licencne podmienky microsoftu treba mat na vytvorenie daneho cd vlastne cd windows, na danom cd je mnozstvo utilit ktore sa hodia pri pade winu, odporucam ho

nebo byla na netu věc nazvaná MiniPExt - kde byl soft PasswordRenew, který by měl umět to heslo přenastavit. Dá se to stahnout jako cca 400Mb iso, stačí vypálit a nabootovat. Nicméně licenčně to moc košér není

Ale zde nešlo o to, že by zapoměl heslo. To tam prokazatelně nebylo, jen systém to nevěděl a požadoval ho. A zřejmě je neměl s čím porovnat, tak vyhazoval dokola "zapoměli jste heslo?". Přes stav nouze k účtu pustil bez hesla bez problémů a tam jsem mu heslo napsal. tím má s čím porovnávat a jede mu i normálně. Spíš mi šlo o to, jestli tento zápis do registru není otázkou nějaké fjůčrs, nebo aktualizace, nebo viru, nebo ... . Když nic jiného, pozitivní je, že již účet mají zaheslovaný.