» Poradna » Windows (a jiné OS)

MS Outlook chyba v odesilani posty

Ahoj, mam problem s odeslanim odchozi posty z MS Outlook 2007. Nastavilajsem prichozi i odchozi server podle instrukci poskytovatele emailove adresy. Emaily prijimam, odeslat vsak nejdou.Postupovala jsem dle navodu na internetu, ale marne. Nejaky tip, kde muze byt problem? Predem dekuji KarolinaHlášení: Odpověď serveru: 421 Cannot connect to SMT

Odpovědi na otázku

Musíš v nastavení Další nastavení > Server pro odchozí poštu zaškrtnout "Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření"

to mam zaskrtle. Zkusim kontaktovat meho poskytovatele internetu,

Ono je ale i možné, že tvůj poskytovatel internetu blokuje přístupy ze své sítě na cizí SMTP servery. V tom případě by ale určitě nabízí nějaký svůj SMTP server, který by se v jeho síti měl používat. Zkus se podívat, případně zavolat poskytovateli internetu, jestli nemá někde něco takového uvedené. A pak to nastavit do outlooku

Blokovani SMTP je problem.Pokud jsi nucen pouzivat jiny SMTP server, nez ten, ktery patri provozovateli mailovych sluzeb, budou tve maily s velkou pravdepodobnosti oznacene jako SPAM, protoze nebudou odeslany z adresy odpovidajici SPF zaznamu.Nicmene SMTP pres SSL (casto port 465) nebyva blokovan.MP

Ano, nicméně to je bohužel běžná praxe u poskytovatelů...