» Poradna » Programy

MS Office Hromadná korespondence - problém s tiskem

Zdravím,s hromadnou korespondencí ve Wordu pracuji celkem často, ale narazil jsem na tento problém, se kterým si nevím rady:Vytvořím si šablonu hromadné korespondence, napojím na zdroj dat a všechny dokumenty si nechám vygenerovat (Dokončit a sloučit-->Upravit jednotlivé dokumenty) a uložím jako jeden velký Word (tedy 1 dopis jedna stránka, pro padesát příjemců to tedy dělá 50tistránkový docx).Když si pak tento wordovský soubor otevřu a snažím se vytisknout jen jednu stránku, tak to nejde a stále tiskne celý soubor. Když zkusím tisknout do virtuální tiskárny "Microsoft Print to PDF", tak to jakoby proběhne, ale výsledkem je PDF soubor s nulovou velikostí. Tisk jedné stránky jsem zkoušel jak přes zadání čísla stránky tak i přes volbu "Aktuální strana". Fakt tomu nerozumím, jakoby ten word vygenerovaný hromadnou korespondencí byl nějaký speciální...Pracuji v MS Office Standard 2019.Předem díky za vaše rady

Odpovědi na otázku

Dobrý den, chyba pravděpodobně nesouvisí s hromadnou korespondencí, ale se současným velkým problémem Wordu - nemožnost tisknout jednotlivé stránky nebo rozsahy. Bojuji s podobným problémem už několik týdnů.Řešení (nebo spíš jak to obejít) je vytisknout CELÝ dokument do PDF (to obvykle funguje) a následně vytisknout jednotlivé stránky z PDF (Adobe Reader, Edge)

U běžného 3stránkového Wordu jsem stranu 2 vytiskl (do PDF tiskárny) na první pokus, s tím problém nemám.

Sloučený dokument je vždy rozdělen do oddílů a to je kámen úrazu - word podle mě pro tisk počítá stránky jen v jednom oddílu - proto když zadáš při tisku libovolné číslo stránky, v pdf máš prázdnou stránku.Vidím dvě možná řešení:1. ze sloučeného dokumentu funguje tisk aktuální stránky - tzn. umístit kurzor na tu stránku, kterou chceš vytisknout a v okně tisku vybrat "Rozsah stránek - Aktuální stránka"2. pro rozsah tisku se dají zadávat i oddíly, takže když máš sloučené jednostránkové dokumenty, tak třeba "sedmou stránku" nebo-li ve skutečnosti sedmý oddíl vytiskneš s takovýmto rozsahem: p1s7 (první stránka sedmého oddílu) u vícestránkových by mělo fungovat p1s7-p3s7 (první až třetí stránka sedmého oddílu)Právě jsem to zkoušel, funguje i pro tisk do pdf.

Obojí funguje, moc díky!

Dobrý den, přišel jste na to prosím? Mám totiž stejný problém...

Jirka na to přece přišel, jak jinak si vyložit: "Obojí funguje, moc díky!"???Máte snad Petře nějaký problém s porozuměním čteného textu?