» Poradna » Programy

MS Office a kontrola pravopisu

Zdravím,

Takže oč jde:
Mám office 2003 + nainstaloval jsem si proofing tools, abych měl kontrolu pravopisu v dalších jazycích (Němčina, Polština, Ruština a Francouzština)
Problém nastal v pravopise v uvedených jazycích. Když dám zkontrolovat dokument a systém někde najde chybu (třeba překlep) - tak ho označí, ale neukáže návrh (je tam box pojmenovaný Návrhy: ale je vždycky prázdný...)

Něví někdo proč, co jsem zapomněl nastavit nebo doinstalovat?

Budu vděčný za každou radu

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně chybí pro každý jazyk nainstalovatý tezaurus (někdy psáno jako thesaurus). Pokud si matně vzpomínám, pro němčinu by měl být na instalačním CD.

nenašel jsem to na tom CD.

Nejde to někde stáhnout? Googlim, ale nějak nenacházím relevantních výsledků..

MS to řešil rozšířením nazvaném Office 2003 Multilingual User Interface Pack. Bohužel hledání na stránkách MS končí odkazy na Office 2010 nebo Office 365 a na SP na Multilingual User Interface Pack.
Na webu Translation.net se uvádí, že Proofing Tools má thesaurus pro všechny čtyři jazyky z dotazu. Zkuste projít nastavení v Office 2003 (kontrola pravopisu nebo jazyková nastavení), některé možnosti se musí nastavit na dvou místech.