» Poradna » Programy

MS Office 2003 Portable

Stáhnul jsem si z torrentů verzi MSO 2003 Portable, je to 1 soubor EXE asi 62 MB velkej. Po supštění se otevře okýnko a v něm jsou čtyři ikony - Word, Excel, Powerpoint a Outlook plus jedna pro vypnutí poměrně vlezlý hudby, která se při každým spuštění aktivuje. Vše funguje hezky, ale vrtá mi hlavou ta malá velikost - co osekali? Normálně jsou tyhle aplikace větší, ne? A pak to hlavní. Neprovádějí podobné vychytávky v kompu nějakou neplechu? Jakožeby mi četly hesla a tak, nebo něco podobnýho? Antivir, antispyware ani firewall nic nehlásí, ale člověk nikdy neví. Tak se radši ptám zkušenějších, jako jste vy. Já vím, že to je blbej dotaz, že kdo se bojí, na torrenty lézt nemá, ale jinde nemám, kde se zeptat.

Odpovědi na otázku

A kde jsi to našel?

No našel jsem to normálně tady: thepiratebay.org ...

Můžete se na to někdo podívat, jestli to není nějaký svinstvo?

Jo je to normálně osekaný.... odeberou se vzory dokumentů, galerie obrázků a další bordel co se k tomu dodává, použije se komprese a je to :) .

No, je to nelegální, proto stojí za to se tomu vyhnout. Nelegální je upravovat soft, který to nepovoluje, což MS v tomhle případě nepovolil. Nelegální jsou i torrenty. Pak je to nebezpečné, protože už připojením k torrentům (síti) do kompu může nalézt spousta havěti - sdílíš/stahuješ. A pak tyhle cracky jsou obecně plné různých backdoorů, spywarů apod. Nebo se pletu?

Nepleteš se samozřejmě, ale...ale no a co?

Kdo chce MS Office zadarmo, má jedinou možnost. Alternativy zdarma existují, stejně tak se prodává verze MS Office pro domácí použití za pár korun (ve srovnání s komerční verzí).

Osekaný funkce, osekaný soubory typu nápověda, galerie, a další věci který nepotřebuješ na práci "portable", jinými slovy, teoreticky tam není nic co není potřeba k napsání jednoduchýho dokumentu, sestavení jednoduché tabulky nebo prohlídnutí prezentace. V takovým případě je to malý i bez komprese (navíc když je toho balíku jenom část - není tam access, binder, frontpage a co já vím co že je ještě součástí plné verze), ale proč to ještě nezmenšit, že. Výsledkem je šedesátimegovej soubor.

Pokud ale chcete kancelářský balík ve verzi portable, mnohem lepší a především legální je openoffice.org.

Pokud chceš používat softy z takových zdrojů, tak je vhodné si stažené soubory zkontrolovat i dalším antivirem/antispywarem.