» Poradna » Programy

MS Office - prodleva při ukončení programů

Zdravím,

prosil bych o radu. Ke konci loňského roku jsem zakoupil do naší kanceláře ntb, viz. odkaz goo.gl ... , který slouží jen k připojení na internet a zpracování dokumentů v MS Office 2010 - odhadem 30-40 tabulek a dokumentů denně. A teď k problému, pokud spustím Excel či Word, rychle naskočí a vše funguje jak má, jen při ukončování práce s dokumentem je prodleva při jeho vypnutí cca 4s - objeví se klasické modré kolečko místo ukazatele myši a čeká se a čeká se než se program vypne. Možná se to někomu bude zdát jako malichernost, ale nedovedete si představit jak to dokáže otrávit práci. Ptám se tedy, existuje nějaká možnost jak tento nešvar opravit či nevíte, kde je zakopaný pes?

PS: pokud se s tímto ntb připojím přes Citrix na moji virtuální plochu ve společnosti, kde jsou napevno dané uživatelské programy, v tomto případě také MS Office 2010, tak se toto neděje.

A teď babo raď :) Díky za každou připomínku...

Odpovědi na otázku

Dělalo to tak vždycky?
Kde jsou ty soubory umístěny? Lokálně nebo na síti LAN či někde na inetu?

Zmínka o Citrixu evokuje myšlenku, že se NB připojuje skrz VPN do firmy kde pracuje s dokumenty.
Nebo se připojuješ k Citrixu po LAN? Popiš to blíže.

Jedná se o všechny soubory, které otevírám v MS Office 2010 nainstalované v ntb, ať už jsou otevřeny z disku v ntb, exter. disku či z dropboxu. Přes Citrix se připojuji jen pokud musím něco udělat ve firmě a nechce se mi jezdit 20 km do druhé kanceláře, ale tam se jedná o případ že k těm souborům se nedostanu "fyzicky" ´, jsou jen umístěny na našem firemním serveru a pro jejich otevírání používám firemní Office, ve kterém ta prodleva není.

No a k první otázce. Ano, dělá to již od zakoupení, resp. po nainstalování Office 2010, všiml jsem si toho již při zavírání prvního dokumentu. Zkoušel jsem 2010 odinstalovat a nainstaloval jsem 2007 co mám koupeny ke svému domácímu PC, dělalo to to stejné, vrátil jsem se k 2010, ale pořád to přetrvává. Takže teorie vadné instalace či něčeho podobného se mi nepotvrdila - stejná prodleva v 2007 i 2010.

OK.
Není to normální chování Office 2010. Předpokládám, že to dělá i u malých souborů, které needituješ (tedy otevřeš a zavřeš)? Instalace Office nejde prakticky pokazit, tam bych to nehledal.

Přikročil bych k popisu NB. Zda je to "normální" přístroj nebo nějaká odrůda netbooku.
Napiš typ NB, typ procesoru, typ HDD, velikost RAM, typ Win (32-64 bit).
Jaký máš antivir? (Zkus jej odinstalovat.)
Co máš ještě na NB nainstalováno?

Ano, dělá to u každého souboru, na velikosti nezáleží. Soubor nemusím ani editovat, stačí jej otevřít jen pro čtení. Ntb je přesně ten co je v hlavním dotazu v odkazu, tedy ve zkratce: HP ProBook 4530s (LH435EA#BCM), Intel P D-C B940 2GHz DC, 3GB DDR3, 320 (7200), nainstalováno je krom Office jen pár věcí, důležitých pro práci, tj: Dropbox, Evernote, Total Commander, 7zip, OneTimePass (pro připojení přes Citrix), HTC Sync, Chrome a antivir máme firemní (tím to nebude, dělalo to i s nainstalovaným Avastem, či co tam bylo od výroby). Jinak k ntb je připojen po čas pracovní doby 3,5" 500 GB ext. disk WD. Toť vše, nic jiného na něm neběží, je to čistě stroj jen pro zpracování dokumentů a pro občasnou vzdálenou správu druhé kanceláře :)

Ooops, sorry tak krátký odkaz k typu NB jsem přehlídl Typ NB je v pořádku.

Dělá to i u jiných programů? Třeba otevři v Total Commanderu nějaký soubor (zkus F3 na prohlížení i F4 na editaci) nebo Notepad ap.

Podívej se do Prohlížeče událostí
- Protokoly systému (Aplikace, Systém)
- Protokoly apliakcí (Microsoft Office Alerts)
Vypiš podrobně chyby související s jevem.

Vymaž všechny tempy (dočasné soubory). c:\windows\temp i ve svém profilu

Teď jsem zachytil problém s prodlevami u uživatele, který má Win 7 64-bit a Office 2010 32-bit (to je zřejmě i tvá kombinace).
Pomohlo odinstalovat Endnote X (a nainstalovat novější Endnote X4).
Takže podezřelým se stává tvůj Evernote. Jen takový nápad...