» Poradna » Programy

MS Office - co k tomu dodat

Microsoft připravuje zámek pro Microsoft OfficeTento zámek nejen že donutí uživatele používající starší verzi Microsoft. Office k aktualizaci, což bylo v posledních několika letech pro Microsoft problémem, nýbrž také odstaví konkurenční software typu OpenOffice.org. O jeho zavedení uvažuje v nejbližších časových horizontech. Dokonce pak jestliže by vůbec měli vývojáři konkurenčních kancelářských balíků možnost ve svých aplikacích dokumenty Microsoft Office 2003 otevírat, pokus o to by byl porušením DMCA (DMCA violation) poněvadž by museli přemostit virtuální zařízení znemožňující obejít tento systém.http://slashdot.org/articles/03/09/02/1659244...

Odpovědi na otázku

tento článek byl převzat newslatter 9/2003 OpenOffice.org

no jo, tak zas holt stoupne procento pirátsky kopírovaných Officů

ať laskavě rada evropy přijme zákon že ve státní správě nesmí být nic co nemá otevřený výstupní formát a teoreticky je jedno čím to zpracováváš

jsem pro, tohle je výsměch všem slušným lidem a firmám