» Poradna » Programy

MS Excel - makro

Zdravím, potřebuji získat data z excelovského sešitu, bohužel jsou ale v daném sešitu dost "nevhodně" rozmístěna - jedná se o export z jiného progamu. Ráda bych vytvořila takové makro, které mi najde první buňku ve sloupci B, v níž je závorka "(" a do prázdné buňky ve sloupci A, do řádku, v němž je tato buňka se závorkou, mi napíše odkaz na tuto buňku. Např. když najde závorku v buňce B6, tak aby se do buňky A6 napsalo =B6. Je to pro mě způsob, jak zjistit, ve které buňce se závorka nachází, protože potřebuji označení této buňky do složitějšího vzorce. Následně bych potřebovala, aby mi makro odstranilo všechny řádky pod touto buňkou, dokud nenarazí na řádek, který bude mít ve sloupci B na začátku slovo fond. Díky

Odpovědi na otázku

Ahoj,kdyz udelas nejaky ukazkovy sesit, se smyslenym obsahem, ale tak, aby to vystihlo tve pozadavky a nahrajes ho treba na leteckaposta.cz (a sem hodis odkaz), tak se na to podivam.Diksyd

Sešit, se kterým bych potřebovala pomoci, je v upravené verzi tady: http://leteckaposta.cz/237958631Díky

http://leteckaposta.cz/561205398Vyzkousej na skutecnych datech a dej vedet, jestli to pomohlo.Diksyd

Super. Je to úžasné! Mám jen jeden drobný problém. V ukázkovém sešitu jsem dala např. Karel (001234), v reálu je tam ale celé jméno takže např. Novák Karel, Mgr. (001234). Nenapadlo mě, že by toto mohlo nějak ovlivnit fungování :(Předpokládám, že je nutné něco změnit tady - If RegExMatch(rng, "^[a-zA-Z0-9\s]*\s*\(\d{6}\)$") Then ' \(\d{6}\)$ - ale opravdu netuším jak. Mohl bys mi, prosím, poradit i s tímto? Díky

Zminenou radku zmen na:If RegExMatch(rng, ".+[(]\d{6}[)]$") Thensyd

Mockrát díky. To je přesně ono :)

Neni zac

http://www.zive.cz/poradna/ms-excel---vzorec... Nešlo by to najednou a ne v deseti vláknech?