» Poradna » Programy

MS EXCEL - Funkce DNES, DATUM

Dobrý den,touto cestou Vás prosím o radu, přátelé.Potřeboval bych poradit ve věci:Zasílám obrázek tabulky: https://imageshack.com/i/pniznx4lpDokument, viz screen by měl automaticky zjistit (zřejmě podle funkce „DNES“) a dalších funkcí, co je za konkrétní den a to pokaždé, kdy se dokument otevře. (Příklad – otevřu dokument 12.4.2016, Excel ví, že je 12.4.2016 a je dnes pondělí.)Sloupce „Termín zadání, Termín realizace a Týdenní harmonogram“ jsou pro tento dokument podstatné.Potřeboval bych poradit, jestli je možné, aby Excel pochopil dle sloupce „Termín realizace“, o které dny se jedná (pondělí – neděle) v daném měsíci. V případě, že je úkol v týdnu, kdy má proběhnout dle sloupce „Termín realizace“, potřeboval bych, aby ve sloupci „Týdenní harmonogram“ se hodnota přepsala na „ANO“.Je to takto možné v Excelu nastavit?Předem Vám děkuji za pomoc.Milan

Odpovědi na otázku

Funkce DENTÝDNE(Datum;2).

Dalo by se makrem... Nemel jsem sanci videt obrazek, ze zkusenosti vim, ze mohou byt zavadejici. Pokud mozno, je lepsi nahodit nekam nejako malou ukazku v excelu se smyslenym obsahem a s popisem, co potrebujete udelat. Az se dostanu domu, kouknu na to.