» Poradna » Programy

MS ACEES čas

Dobrý den může někdo pomoc:začínám a mam tu problem mam vytvořené pole start a vtom čas a druhé pole stop a v něm také čas potřebuji dostat do třetího pole rozdíl času prosím pomůže někdo děkuji .dav

Odpovědi na otázku

programujte.com

Problém máš hlavně v tom, že přestože teprve začínáš, ani tě nenapadne otevřít učebnici nebo aspoň nápovědu. Co funkce DateDiff?

Předpokládám, že máš tabulku a v ní 3 pole (start, stop, rozdíl), datový typ = čas a údaje do polí start a stop zadáváš pomocí formuláře. Pole "rozdíl" chceš dostat do tabulky nebo stačí zobrazení ve formu ? Výše navrhovanou fci "DateDiff" já spíše používám pro datum. Myslím, že nejjednodušší pro výpočet pole "rozdíl" jen ve formu je normální rozdíl: pole "stop" - pole "start" (formát polí = čas a vstupní maska = čas). Dostat vypočtené pole "rozdíl" do tabulky bude pro tebe asi trochu složitější. Lze to např. provést aktualizačním dotazem, případně procedurou ve formu.